Temné jsou bažiny práva českého…

📎and tagged

… a zpustlost se zahálkou nemravně v nich obcuje

Případ učitelky Prillerové, která byla nakonec přece jen obviněna z ohrožování mravní výchovy mládeže, mě zase jednou donutil zamyslet se nad absurditou některých zákonů. O co jde v krychličce: madam si to rozdala s jakýmsi debílkem (zletilým) a druhý (nezletilý a ještě její žák) si to nahrával. Video se stalo záhy populárnějším, než akty známých celebrit a dokonce je tuším zcela oficiálně (a zřejmě bez souhlasu zúčastněných) zveřejnil jakýsi tabloid press.

Hodnocení té skvělé párty nechám na vás – mně osobně je vcelku v rusutur. Paní učitelka je pravděpodobně poněkud mdlého ducha (což jí zjevně nebrání ve výkonu svého ušlechtilého poslání) a i její exteriér dává tušit, proč své pudy ventilovala zrovna takto (no offense, jen můj názor). Potrestaná už byla imho dost – ostuda, vyhazov a do budoucna asi samá pozitiva a životní jistoty.

Tohle je ale jen intro – řekl jsem si, že se podívám, jakou představu má platná legislativa o možnostech mravního ohrožení naší mládeže. Tušení stínu nezklamalo:

§ 217 Ohrožování mravní výchovy mládeže
(1) Kdo vydá, byť i z nedbalosti, osobu mladší než osmnáct let nebezpečí zpustnutí tím, že
  a) svádí ji k zahálčivému nebo nemravnému životu,
  b) umožní ji vést zahálčivý nebo nemravný život,…

P.T. obecenstvo se žádá, aby věnovalo pozornost pojmům zpustnutí a zahálčivý nebo nemravný život. Tyto pojmy totiž zákon nijak nedefinuje (ještě aby) a můžeme tedy povolit otěže své fantazie. Osobně jsem poněkud zneklidněn tím, že jsem snad i já umožnil svým dětem žít zahálčivým (doufám, že ne nemravným) životem a nechal je tak zpustnout Od zpustlíka mého kalibru nelze ovšem čekat nic jiného.

Asi nemáme pochybovat, že mravnost obou teenagerů značně utrpěla a po tomto aktu byla ještě pokleslejší, než před tím. V době, kdy si každý může na internetu prohlížet onačejší věci, než chlívovideo paní učitelky (mimochodem neobyčejně disgusting)… Trest ovšem musí být exemplární – vždyť je to pedagožka, soudruzi. Paní učitelka zaslouží trest za blbost – jen idiot může tímto způsobem propojit profesionální a osobní záležitosti. Na škole asi zůstat nemohla, i když by ji děti jistě měly rády. Za největší paradox ovšem považuji, že ti dva smradi zřejmě zůstanou bez trestu. Zletilý šukéř zjevně mravní výchovu nezletilého kameramana neohrozil, i když byl stejným účastníkem taškařice, jako paní učitelka. A nezletilý zmrd, pravděpodobně už více mravně nenarušitelný, asi nedostane ani přes hubu.

A ako si vy, Kefalín, predstavujetě takého zpustlíka? Popište mi prosím, jak by měl vypadat nebo pošlete rovnou obrázek (třeba svůj). Kdybych ho potkal, abych věděl…


165 Responses to Temné jsou bažiny práva českého…

 1. Avatar Radka
  Radka says:

  164bez bonzúspěchů by to nešlo??:-(( ty teda žádný nemám…a do kavárny neznám adresu, leda tak že bych to poslala či hodila na devinu:-)

 2. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  ok, beru vás všechny – stejně sháníme nový xichty :-)Životopisy vč. seznamu bonzúspěchů prosím zasílejte na adresu:John P. R. Graver, II. Lord of Kingsfield,c/o Kavárna na Skácelové, Brno

 3. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  To by tak chybělo. Co kdyby jste se tam setkaly – to by asi byla mela že?

 4. Avatar Radka
  Radka says:

  161já si zvykla, i ten článek, který měl sdělit, že kdykoliv se kdokoliv z mfcr kouká na jakýkoliv blog, jsem to já, zmizel:-) jsem prostě geniální agent:-))měli by mě zaměstnat u bisky.

 5. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [157]Pokud byste ovšem chtěla ukázat, kdo to o vás tvrdí, tak už se vám to nepovede :-))))Persistence informací na některých blozích jeví se mi býti poněkud nestabilní…

 6. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Jo, tohle, už si (bohužel) vzpomínám. Tak na to musí být opravdu silná nátura, slídit tam 50x denně…

 7. Avatar Radka
  Radka says:

  geontady jsme to už jedno vysvětlovali:-) ten protečkovanej a prouvozovkovanej génius:-)

 8. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Co je to geon?Lidi, jak já vám závidím ten čas… Já jdu z jednoho projketu do druhýho (pomalu začínám zapadat do kategorie d-fensovských flipchartových zmrdů :-(), za pár dní zkoušky v karate se zhuntovaným tělem – to bude exponenciální blamáž, revamping kvartýru v dohledu… a voni si tady honěj IP adresy. Budiž proklet den, kdy vznikly blogy :-))

 9. Avatar Radka
  Radka says:

  tak jsem se právě dozvěděla, že slídím padesátkrát denně na geonovi a během vteřiny si zkopíruju a uložím jeho obsah:-)) to už je fakt na ústavní léčbu Jano:-)

 10. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Nejhorší je, když někdo nenávidí sám sebe a viní z toho ostatní.

 11. Avatar Radka
  Radka says:

  tak to ji chápem stejně:-) a taky nevím, že bych ji k někomu cítila. možná, kdyby někdo ublížil dětem.

 12. premyslela jsem nad tim. Necitim nenavist k nikomu. Ale asi je to touha tomu druhemu ublizit. A tak nelze kolem nej prejit jen tak lhostejne. Cloveka neco nuti dat mu tafku mezi oci aby ho to alespon zabolelo :o)

 13. Avatar Radka
  Radka says:

  152ano, ale jak bys ji definovala? co to je?

 14. nenavist je jen jedna :o)

 15. Avatar Radka
  Radka says:

  tak to pak máme trošku (hodně) jinej výklad toho slova – nenávist:-)

 16. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Je to o nás…

 17. Avatar Radka
  Radka says:

  148teď by to chtělo ale polopaticky napsat, o kom píšeš:-) já si totiž nacamraně myslím, že to není o mě, ale "ono" si to myslí že to o mě je. to už tady taky bylo.:-(BTW: jestli píšeš o mě, zamyslím se….

 18. Je mnoho druhů frustrátů, ale všichni mají jedno společné: nenávist. I paranoia má mnoho různých podob, ale vždy se váže na jedince s narušenou psychikou.

 19. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  ..to je snad řeč o té 13.komnatě nebo o oaze2? To jste asi dřive neznala že?Ale nechme graverovi to co je graverovo.My jsme si to již vyříkali co jste zač a jak graver píše, vědí to i všichni zainteresovaní. Protoo nemá cenu to tady graverovi zasír.. vašimu výblitky.

 20. Avatar Jessie
  Jessie says:

  [144] No, něco by se tam našlo, třeba: "na titulní stranu nepatří například úvahy o jiných blogerech a úrovni jejich textů" (ale to se mi pořád nezdá, že jen na titulní stranu…) a taky je zajímavé:"Bloger nesmí používat ve svých textech obrázky z jiných internetových stránek, pokud mu držitel autorských práv neudělil souhlas na jejich použití"

 21. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  .. vzájemně ne, jenom majiteli/ce oaZy se nelíbilo co jsem o ní napsal na oaSe a tak to práskla majitelům estránek a dožadovala se "uzavření" oaSy.

 22. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [142] – sorry, ale ani na iDnes to není: http://blog.idnes.cz/regist/. Myslet znamená hovno vědět.Co myslíš "fízlovským nepřátelským dohledem" netuším – tady máš stejnou svobodu, jako ostatní (to je mimochodem to, co nazýváš žumpou).btw: co máte všichni s tím udáváním? To jste se vzájemně někde nabonzovali?Prdel tu tedy je, to máš recht.

 23. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  .. a navíc svinsky udávala.

 24. Avatar Jessie
  Jessie says:

  [140] Ty podmínky, že se výslovně nesmí psát o jiných blogerech, jsou třeba na idnes. Myslela jsem, že i na bloguje. Třeba na blogu" antihulan" kvůli tomu zablokovali možnost komentářů. Ale oasa mě fakt netrápí. Jen se mi už vůbec nechce nic psát pod tímhle fízlovským nepřátelským dohledem. Koho by to taky bavilo… I když psina tu někdy byla, to jo. "Ta svině o mně napsala, že jsem vůl" :-)).

 25. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [139]"Slušně vychovaný člověk by to pochopil a necpal se někam, kde je nežádoucí" – ne, tohle je opravdu kravinium. Přece si nevypíchnu oka před auslágem jen proto, že má majitetel krámu hnusnou kravatu. Na tvoje stránky kouká kdekdo – prostě proto, že se baví. Třeba jinak, než jinde, ale důvod má. Jaký to má smysl zveřejňovat, kolikrát a odkud se k tobě (údajně) Radka podívala… Proč stejným způsobem nezveřejňuješ totéž o mě? Třeba by to taky někoho zajímalo. Jistě, já nejsem, jak píšeš, placený ze tvých daní a nemám nic, jako pracovní dobu, takže by to bylo vcelku o ničem.Nech si jeden blog, buď Jessie a ser na všechny…

 26. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  U sta tlejících kadáverů, chvilku to tady člověk nehlídá…[131] – "bloger nesmí programově kopírovat, parodovat a urážet jiného blogera" – pravidla bloguje.cz jsou tady: http://www.bloguje.cz…guide1.php, estranek tady: http://www.estranky.cz…epodminky. Nikde nejsou takové podmínky, o kterých se zmiňuješ. Ostatně by to byl naprostý nesmysl.[132] – nepochopil jsem, v čem myslíš, že se mýlím. Prostě se ti snažím sdělit, že pravidelným střídáním blogů nebo nicků nic nevyřešíš. Jsi hodně čitelná… Obvyklý neúspěch tohoto bláhového počínání je empiricky ověřen. Ostatně tohle je definice šílenství: doing the same things whilst expecting different results.[137] – blobost. Přece nemůžeš po nikom reálně chtít, aby nevstupoval na tvé stránky. Aby tam byl aktivní, tomu už bráníš dlouho a úspěšně, to jo. Nakonec, jak chceš dokázat, že to jsou tvé stránky a že ten, kdo se na ně kouká, je opravdu ten, kdo myslíš. V každém případě prosím pošli seznam všech tvých stránek a průběžně ho aktualizuj :-))

 27. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Lžete. Moje stránky nejsou o Vás a pokud je tam něco o Vás, tak jste to první vyprovokovala právě Vy.A jednoduše Vás tam nechci. Slušně vychovaný člověk by to pochopil a necpal se někam, kde je nežádoucí. Přestože je to technicky možné. No ale tím jste jen potvrdila, že jste opravdu nemocná a závislá.

 28. Avatar Radka
  Radka says:

  137no to teda pardon, ale to mi chcete přikazovat, kam se můžu dívat? kdo si myslíte, že jste? co vám brání stránky skrýt? proč se nemám dívat na stránky, které jsou převážně věnovány mě? a zase ta vaše klička – kromě blabla bla…prostě takhle: pokud vy si nebudete brát do huby mě, ani já nebudu nikde nic psát o vás. ostatně to už dělám pěknou dobu, že reaguju (a jen občas) na vaše výpady.

 29. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Pokud slíbíte, že se odteď přestanete připojovat na všechny mé stránky a kdekoliv se o mě zmiňovat, slíbím, že se o Vás také zmiňovat nebudu. (Tím ovšem nemyslím případné "dotažení" oné záležitosti na jiných místech, v tom se zatím nezavazuju k ničemu)

 30. Avatar Radka
  Radka says:

  135výborně! a vynecháte i vy mě?:-)

 31. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Lžete ve všem, Radko. Slídíte po mně kam se hnu, trávíte tím celé dny. Ta připojení vidím a mám… K politování je to třeba o Štědrý večer… I když se odmlčím a nevšímám si Vás, tak využijete každou příležitost, abyste se o mně zmínila. Jste nemocná, užíráte se nenávistí. Už jsem Vám psala, že tohle nechápu. Já se dívám tam, kde mě to těší a baví. Ignoruju třeba oasu. Bylo by Vám líp, kdybyste mě vynechala. Jako bych nebyla.

 32. Avatar Radka
  Radka says:

  133ani nefízluju, ani nepráskám. ale to vy prostě nepochopíte, že někdo může být rovnej a takový věci prostě nedělá. opravdu byste se se svým "vztahem" ke mě měla svěřit odborníkovi. není to normální:-(takže tahle debata s vámi nemá cenu. howg

 33. Avatar Jessie
  Jessie says:

  128Chcete fízlovat a práskat anonymně, Radko?

 34. Avatar Jessie
  Jessie says:

  126Mýlíš se, gravere. Takový příklad: dejme tomu, že bych byla alkoholik a léčila se. Jelikož nejsem, tak mi vůbec nevadí, že oni tohle píšou. Ale kdyby to byla pravda, byla by to pro mě choulostivá a bolestivá záležitost a každá taková podlá zmínka v hádce o něčem úplně jiném by mě zasáhla…Že si mě stejně najdou…? Tak to je strašné…

 35. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Každé Vaše slovo je lež, Vladimíre. Svoji totožnost jste prozradil sám, každý si ji mohl najít podle e-mailu, který jste běžně na BC a Sagitu uváděl. Jen jsem ji připoměla, a ještě jsem se za to omluvila. Vy mou totožnost prozrazujete neustále a ani Vás nenapadne, že byste se měl omluvit. Vaši drzost, prolhanost a sprostotu aby pohledal. Nikdy jsem o Vás nenapsala nic, co by nebylo běžně(!)veřejně zjistitelné. Nikdy jsem nevykrádala Vaše stránky, žádné z těch dvou, a nekopírovala odtud celé články a fotografie.Nikdy jsem nepsala nic o členech Vaší rodiny. Vy o těch mých píšete. Sdělujete na oase údaje o lidech, kteří Vám vůbec nic neudělali, ani Vás neznají a s celou věcí nemají vůbec nic společného. Ano, měla jsem Vás tenkrát udat za oasu. Oasa je hnusná sprostota porušující všechna pravidla lidského soužití. Na bloguje i jinde by Vám ji dávno smazali. Mají tam pravidlo, že bloger nesmí programově kopírovat, parodovat a urážet jiného blogera, nebo tak nějak, přesný citát to není. Oasa je JEN to, nic jiného. Jenže jste mi za to "udávání" nestál. Ono udání napsal někdo úplně jiný a Vy dobře víte, kdo. Už jsem Vám to jednou vysvětlila. Tak proč pořád lžete?A nakonec: Vy dobře víte, Vladimíre, že Radka si v zaměstnání ty údaje o lidech zjišťuje. Vím naprosto jistě, že to víte. To v sobě nemáte ani trochu slušnosti, abyste alespoň mlčel?

 36. Avatar Radka
  Radka says:

  a mimochodemjano, pamatujete si ještě, kdo vás jako první varoval, že plným jménem díky různým registrům dáváte všanc hodně údajů o sobě?? ale vy jste to tehdy nazvala vyhrožováním:-(

 37. Avatar Radka
  Radka says:

  126to by se vám líbilo, co?:-))) ale víte jak to bejvá – abyste pak z toho neměl nejvíc šrámů vy…..to by vám ani bú nepomohlo:-))

 38. Avatar Radka
  Radka says:

  125víte jano, já nejsem žádnej udavač ani žalobníček. tyto praktiky se mi eklují. a soudit se s někým kvůli pomluvám a jak píšete "nactiutrhání"? já jsem na své cti žádný šrám neutrpěla, to vy:-( já jsem zvyklá si vyřizovat všechno na rovinu. ale to ten druhej musí být rovnej a to vy nejste. takže vám bych ani přes tu hubu nedala:-( křivákům se vyhýbám, neb je mi z nich hodně smutno.BTW: možná až budu stará zapšklá stařena a budu se nudit, tak se také stane náplní mého života se pořád s někým hádat, soudit, pomlouvat, žalovat, ale zatím mám úplně jiné priority a zábavu:-)

 39. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Nevzpomínáte si gravere kdo prozradilmoji totožnost na sagitu a pak se omlouval? (viz oaSa).A teď najednou:==Úplně stejně to nedopadne, a víš proč? Protože už nikdy naivně neprozradím svoji totožnost. Hádky mi nevadí, fakt ne, ale už nikdy nechci zažít, jak v nich různí ksindlové jsou ve výhodě díky znalosti citlivých osobních údajů.==Nevzomínáte si která svině mě nazvala na BC volem? A teď tady bude cosi psát o ksindlu. O jaké její "citlivé" údaje se jednalo? Najednou by chtěla aby jí někdo žaloval A NEJDŘÍVE VYHROŽOVALA ŽALOBOU ONA. Může žalobu podat – žalovata psát udání umí (viz udání na estránkách) takže již jenom správný kolek a jedéééém Už se těším

 40. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [124]Tvá totožnost s tím přece nijak nesouvisí – pokud na tebe někdo něco ví a hodlá to zveřejnit, tak to může udělat bez ohledu na to, jestli budeš na webu aktivní pod 10ti různými identitami – on totiž jedná o té pravé.Jde spíš o to, že ty se možná skryješ před námi (najít tě není tak těžké, jak si myslíš, ale asi za to nikomu nestojíš) a najdeš si jinou partu, ale sebe samou nezměníš a dopadneš stejně všude, kam vlezeš. To není flusání, to je fakt. Můžeš smazat, co o tobě někdo napíše, ale menší pravda to nebude. Pštros – znáš?[125] – super, já vám to budu pískat, jo? Jestli chcete, naučím vás pár triků…

 41. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Mimochodem, Radko, jen abyste nežila v bludu, Vám jsem neslíbila vůbec nic. A vůbec, nechcete do toho jít? Ale ne takhle, kdy jste ve výhodě, krytá anonymitou. Pěkně z očí do očí, co říkáte? Vznesla jsem proti Vám vážné obvinění. Pokud to je nactiutrhání, žalujte mě, nebo mi sdělte Vaši totožnost, ať to můžu udělat já.

 42. Avatar Jessie
  Jessie says:

  Nestraš, gravere, to jako že mě Radka s Vladimírem vyslídějí úplně všude :-((? Doufám, že ne… Úplně stejně to nedopadne, a víš proč? Protože už nikdy naivně neprozradím svoji totožnost. Hádky mi nevadí, fakt ne, ale už nikdy nechci zažít, jak v nich různí ksindlové jsou ve výhodě díky znalosti citlivých osobních údajů. Ale opravdu, nic vám do toho není. Tak si tu pěkně flusejte vespolek.

 43. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [122]Není to divné – je to naprosto standardní scénář. Tohle všechno už tu bylo…Asi bude následovat nějaký nový blog pod jinou identitou, Jana to nevydrží a pustí to aspoň těm, které má momentálně v oblibě a pak už stačí málo (kdo chce, najde si, kde je kdo aktivní) a jsme tam, kde jsme byli. Nebo to neřekne nikomu, pak získá nový karras a protože svou povahu změnit nemůže, dopadne zanedlouho jinde a s jinými stejně.Nám to myslím může být úplně jedno.

 44. hmmm, je to cele divne…

 45. Avatar Radka
  Radka says:

  taky raději diskutuji tam, kde se o mě mluví. ale když to nejde, protože ten, kdo o mě roznáší lži to zakáže, aby náhodou ostatní nezjistili, že háže lži a výmysly, tak je to holt těžký:-( já doufám, že jana konečně bude stát za svým slovem a nechá mě na pokoji. i když abych pravdu řekla, těm jejím nekonečným slibům už dávno nevěřím…

 46. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  … a tím bych to za sebe uzavřel. Raději diskutuju na jedné pavlači – odpovídat na posty na jejím blogu tady opravdu nehodlám a čekat, až někdo schválí to, co mu chci říct, je hodně hluboko pod *mými* parametry.

 47. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [117]No, já bych to asi úplně takhle neformuloval. Některé parametry (i když asi myslím jiné, než Radka :-)) vykazují určitou efektivitu, když nás donutily se o tom hovně bavit. Ostatně je vědecky dokázáno, že právě o hovně se toho nakecá nejvíc – vo tom totiž každej nejvíc ví. Vemte si kterejkoliv blog s nějakou tematikou a spočítejte OT – uvidíte, o čem to je.Někdo prostě nepochopí, že když se zakonfliktí, kamkoliv vleze, tak asi nebude problém jen v těch ostatních. Já jsem zaplatil hodně, než mi to došlo – proto mám pro tyhle týpky pochopení, i když se mi jejich jednání občas ekluje.To jsou takový vlny – Jessie bude za chvíli zase v pohodě, já ji znám 🙂

 48. Avatar Radka
  Radka says:

  to teda kecáš teo, některé parametry má nadprůměrné:-)

 49. No ale stejně je to prča. Jak se tady rozsáhle bavíme vo hovně, který vyprodukovalo stvoření se všemi parametry hluboko, přehluboko pod průměrem, což? :p

 50. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [115]Mou.

 51. Avatar Radka
  Radka says:

  113vaši nebo její?:-)

 52. Avatar Radka
  Radka says:

  112tak teď jste to trefil:-) ono je to tak nějak podobně. sice nejde o informaci veřejně dostupnou, ale ani není v žádných registrech apod., kde bych ji mohla já zjistit. prostě jsem se trefila do černého:-)prostě její paranoa je taková, že kdybych o ní napsala, že je alkoholička, bude tvrdit, že zneužívám pravomoci a zjistila jsem si to na ministerstvu:-D

 53. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  V každém případě má bloggerská tolerance a solidarita končí tam, kde začíná moje nasranost nad tím, jak mi někdo zavírá hubu jen proto, že se mu moje názory nehodí k pleti.Na schvalování mých komentářů se ještě nikdo na webu nekvalifikoval – a můžete to brát jako stařeckou ješitnost 🙂

 54. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  [110] ==Pronásleduje mě tlustá bábaMá přes metrák, táhne jí na padesátku a hluboce mě nenávidí== a k těmto údajům Jana F. přišla jak?Asi se podrbala na … (ne, ne raději v rozkroku) jinak na to přijít nemohla. Ale hlavněže sama píše, že o ní někdo rozšiřuje cosi, co není možné zjistit z veřejných zdrojů.A graverovo –Každý si na svém blogu může dělat co chce a každý má právo se k tomu vyjádřit.–u Janz F. neplatí, to by prasklo to její lhanía překrucování faktů. To co doporučeuje graver: konec.

 55. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Chuj s tým už. Každý si na svém blogu může dělat co chce a každý má právo se k tomu vyjádřit. Jana se prostě povědomě odřezává od lidí, kteří se nechovají podle jejího gusta. A když se jí někdo snaží vysvětlit, jak to vypadá z pohledu jiných, tak… da capo al fine. Budiž jí přáno – stejně jako my asi má svůj blog proto, aby jí sloužil po jejím. Já myslím, že se to neděje, ale pokud tomu věří ona, tak proč ne. Paralelu s hospodou u silnice na Písek už jsem tuším zmiňoval nejen já.

 56. Cože?!Schvalování komentářů? To snad už není ani sranda, jenom nekonečná trapárna. Přijde mi to jako internetovej obchod, kde se zaregistruješ a pak zjistíš, že nemají v nabídce žádný zboží… :o)

 57. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [108]Pokud je definice xindla "každý, kdo píše něco, co se mi nelíbí", tak budiž. Ona Jana nepochopila (spíš nechtěla pochopit), že u mě má stejný prostor a stejná práva, jako ti "xindlové".No, u ní už to asi nenapíšu ani já – zapnula si schvalování komentářů. Docela to chápu – furt někdo prudí, nastavuje zrcadlo, reje do ní… 🙂

 58. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  u JESSIE se píšeo ksindlu na zdejším graverově blogu ale ona sama se diskuze bojí jak senátor průjmu.Proč asi smazala můj příspěvek hned pod graverovým:blablamentáře#1 – graver [openID]: 02.04.2009, 19:59:54 | @ | Smutný výsledek několikaletého fightu mezi vámi dvěma. Byly časy, kdy jsem tohle řešení taky nevylučoval – to jsem byla ještě malá a blbá (teď už jsem jen blbá). Vždycky jsem si říkal, jestli se dokážete potkat a najít společnou řeč. Potkávám se s vámi v tom virtuálním světě už hodně dlouho a věřím, že to ještě nějakou dobu vydrží – přece byste mi nebraly hračku. Svou identitu neskryjete, když změníte nick. To se povede jen tomu, kdo stejně žádnou nemá ani v reálu. Tak hodně štěstí, holky… #2 – Vladimír 2: 02.04.2009, 21:39:27 | | Cvik v tom máte z toho udávání na estránkách, tak do toho. A dnes? No a je po ptákách:Váš komentář bude před publikováním schválen správcem weblogu.Klidně může správci blogu vyřídit, že mě může políbit PR(není to Provozní Režie ani PRDEL ale Pravé Ucho).Jenom žvaní, ale boji se že by z ní padaly i křídlový matky kdyby cokoliv začala.Ale gravere musíte uznat správnost toho Janinýho tahu zavázat si "protivníka" že jí nerozkope držku když bude lháta dovolávat se jeho slibu mlčenlivosti.To bylo geniální….

 59. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [105] – nepřehlídl (to snad ani nejde) – jen neakceptoval[106] – to by mohlo být vysvětlení, to je docela vražedná kombinace

 60. hehehe :o) je to filosof a architekt.

 61. Avatar @Teo
  @Teo says:

  104Tak tos cosi..***.. důležitýho přehlíd, ..*.. voe. *** Podstata *** jeho sdělení není (+!!!+) ve slovech a větách **** nýbrž v těch **mušincích** ::)

 62. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [92]Podíval jsem se tam s odstupem. Ani teď nechápu, kdo tohle může psát a o co mu jde. Nenašel jsem tam nic, co by vypadalo jako téma, n.b. téma k polemice. Neumím si představit, že bych se s autorem měl o čem bavit. Takže viz [94].

 63. Avatar @Teo
  @Teo says:

  102 tam taky… :p

 64. 100. ve virtualnich ustavech pro choromyslne? :o)

 65. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [99]Jo, to je právě ten problém. Já na sestavy moc nejsem – už nedokážu udržet ani Heian 1-5 :-((. Podle mě míň sestav, ale pochopit, jinak je to fakt spartakiáda.[100] – o to nejde – blázen jsem taky. Já jsem neuchopil to formu – obrázky, tečky, divné formulace… Čím víc poznávám některé lidi na webu, tím víc utíkám do reálu. A ostatním doporučuju totéž.

 66. Avatar @Teo
  @Teo says:

  94Tyhle deGeoNi opravdu nestojej za pozornost. Jsou to samonasírací kecatroni a v ústavech pro choromyslné podobný génie přehazujou vidlema. 🙂

 67. priznam se ze mam v tom trochu shanghaj :o) 108 asi znamena pocet figur kterymi se prochazi. Ale nektere figury se opakuji. Sestava se cvici tak trochu jako spartakiada :o) vsichni stejne.

 68. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  108 znamená počet pozic? V Práglu má tuším nějaké semináře Zhai Jun… Tao/Dó je cesta – 108 tao je 100% vnitřní styl, že? Já jako primitiv jsem spíš na jutsu :-). Asi je nějaká redukovaná sestava 28?

 69. 108 tao

 70. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [95]Já bych to nepodceňoval. Znám dámu, která cvičí tajči a když si začala navlékat rukavice, tak mi došlo, že je to sanda :-(Yang Taiji Quan? Jestli jo, tak si najdi něco o tom, jak to učil Yang Shou Hu…

 71. 94. bohuzel mi v telocvicne hubu nerozbijou (cvicim taichi a s judem jsem davno skoncila) a tak si muzu nechat natriskat jen od aTea :o))

 72. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [92]Nechápu. Se mnou hnula už forma, nad obsahem se nehodlám zamýšlet. Tohle nemůže generovat člověk. Jestli to chce aTeo demaskovat a Jana obdivovat, tak přeju hodně štěstí. Já mám své limity – pro primitivy mého formátu je to zaplaťKontejner mimo frekvenci. Vždycky když narazím na něco takového, tak si jdu nechat rozbít hubu do tělocvičny, abych neztratil kontakt s realitou. Tohle rád nechám vám…

 73. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Aha, díky. Asi není fér si dělat názor z jednoho komentáře, ale o tomhle snad ani Jana neprohlásila, že je génius. Já nejsem rozlezlej po všech možných blozích – dívám se k Janě, k aTeovi, z nostalgie na BC a jinak epizodicky kam mě linky zavedou – a to je vlastně všechno. Věci kolem bojových umění do toho nepočítám – to je můj svět a snad se na mě nikdo nenasere, když to nebudu mixovat.

 74. zde odkaz na novejsi verzi geonova bloguhttp://infundibulum.yc.cz…/blogs/

 75. Avatar Radka
  Radka says:

  např. komentář 33http://tribun.bloguje.cz…ulku.php

 76. Avatar Radka
  Radka says:

  jejda, tak to máš mezery! kdo nečetl a neuctívá geona, jako by nebyl! má svůj blog, ale heslo si už nepamatuju (píše jen pro vyvolené:-)) ale ego si načechrává na tribunovi. i když tam už ho mnozí prokoukli. je to takovej filosof. dokáže psát sáhodlouhý příspěvky o ničem. ale těch teček! a uvozovek! asi nějaký zneuznalý filozof:-) ale třeba se ti bude líbit. jana o něm kdysi prohlásila, že je génius:-)

 77. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Já se fakt omlouvám, ale netuším, vo co/koho jde. Nemůže sem někdo hodit nějaký link na toho geona, abych si udělal názor a mohl ho korektně dehonestovat?

 78. Avatar Radka
  Radka says:

  87prostě sáhl Janě na génia geona:-) vyjádřil názor na jeho sáhodlouhé protečkované a prouvozovkované zmatené výblitky. ovšem zcela slušně. pro Janu je ovšem geon snad ještě větší modla než taras, tak to neměl dělat:-) připadá mi, že čím větší……

 79. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [86]To vím jenom při kumite :-))Jinak fakt vůbec netuším, vo co go, who the heck is geon nebo geoff nebo koho se to vlastně týkalo – tu chobotnici nezvládám. Ale umím s tím žít (tedy bez toho).

 80. Ani ne, ty přece víš, která bije… 🙂

 81. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  "civilizovaně demaskoval"Začínám litovat, že mi to uniklo. Nechceš to naklonovat?

 82. Avatar @Teo
  @Teo says:

  83V tom, co jsem psal já, se žádný vulgarizmy nevyskytovaly. Prostě jsem civilizovaně demaskoval toho zmatenýho gurua. :p

 83. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  No jo, ale když Jessie tu informaci vymazala, tak ji teď nemám. A já bez informací neumím žít.[80] – až teď mi to docvaklo – voni tam byli ňácí hrubší výrazové, jo? Tak to se tomu smazání nedivím – nedávno Jessie psala tady http://chucpe.bloguje.cz…#cmt_913 něco o tom, jak slušně mluví. Takže standardní zametání stop…

 84. Avatar @Teo
  @Teo says:

  80Já si to beru vyloženě neosobně, v podstatě je mi to šumák… gravera jsem jenom informoval, jinak bych sem obsah toho svýho komentáře volně zinterpretoval. Ale nechce se mi.

 85. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [78]Jo, to je klasika – myslím, že Jessii jsem to (nejen) já říkal už asi 765849x. Její věc, její blog. Prostě s tím bordelem musíš počítat, pokud tam chceš něco napsat. Jessie už u některých článků přímo uvádí "asi to za chvíli smažu". Můj názor na mazání (n.b. v tom módu, ve kterém to dělá ona) je hodně, hodně, ale opravdu hodně vyhraněný. Jiného na jiném místě jsem za totéž nazval zmrdem a na tom si stojím (to byl dobrák, který když zjistil, že ho ostatní mají za kokota, tak využil možnosti meditace a začal zpětně mazat své posty a pak předstíral údiv nad tím, že ho nikdo nemá rád, když nic neudělal). V reálu je to pohoda – co jednou z huby vypustíš, tam pátky nenarveš. Ve virtuálu můžeš dělat takovéhle skrčky a proto je to živná půda pro lidi, kteří mají občas problém se narovnat (nemyslím nikoho konkrétního – nejsem zvědavý na další flame).[80] – pokud by si aTeo potřeboval postěžovat, asi by to udělal u sebe – tam si to přečte víc lidí, ne?Jinak vzkazy pro mě je lepší psát sem nebo je dát ožralému slepému poštovnímu holubovi s kupírovanýma křídlouma – v tom Bermudským trojůhelníku by se ztratilo i stádo hrochů :-((

 86. 78 Promiň, @Teo, neber si to smazání osobně, i za své hrubší výrazy se ti omlouvám, ale tohle téma fakt rozebírat nechci. P.S.: Hele, a víš, že jsem si při tom mazání říkala, kam si asi půjdeš postěžovat :-))?

 87. 77 Já běhám kolem dvorku! Hlásím to od začátku :-)).

 88. Avatar @Teo
  @Teo says:

  77Hele, gravere, já včera napsal vzkaz pro tebe a provedl jsem při tom zdrcující kritiku geonových patologických výštěků. Stejně to smazala, ačkoli ten koment nebyl určen jí. No a pak v takovým Xaverově komunikuj… :o)

 89. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [75]To nám klidně sahej, kam chceš. My se zlobit nebudeme. Určitě ne tak, jako ty, kdybychom ti řekli, jak nám připadají některé tvoje řeči :-)))Kdyby se na ten dvorek podíval někdo zvenku, viděl by možná slepice a kohouty, jak běhají kolem, nemají s tím žádný problém a docela si to užívají. Jen jedna si myslí, že stojí a říká ostatním, že jsou slepice, běhající kolem dvorku. Pozorovatel ale vidí, že běhá i ona.A poučení z té bajky? No?

 90. Avatar Radka
  Radka says:

  ještě do svědomí byste nám chtěla šahat? k čemu vy všemu nejste povolaná?:-))))))

 91. Chachachacha, nechci vám, vážení, sahat do svědomí, ale tyhle vaše řeči mi nápadně připomínají běhání slepice kolem dvorku :-)).

 92. 73. presne :o) A zatimco jini narikaji jak furt je nekdo honi, o me si nikdo ani kolo neopre

 93. Avatar Radka
  Radka says:

  71nojo, ono je to otravný odhánět neustále ty davy obdivovatelů:-))

 94. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Já jsem taky krásnej a přitažlivej. Když jsem byl v létě s rodinou v zoo, chtěla si mě vzít jedna orangutaní samice. Dala mi banán a hodila po mně výkalem na znamení náklonnosti. Nedokázala pochopit, že kdybych si měl vzít každého, kdo po mně háže sračky, musel bych žít v tenisové hale.

 95. ja se zase licim abych tolik pritazliva a krasna nebyla :o)

 96. Ani se neptej… 😀

 97. Avatar Radka
  Radka says:

  a co přitahuješ? 🙂

 98. 67Já se nelíčím ani výjimečně. Jsem totiž (na rozdíl od gravera:) krásnej a přitažlivej od přírody: :-p

 99. Avatar Radka
  Radka says:

  52Řekla bych, že mejkap je přetvářka:-) I když jemný by mě nevadil – takový ten co zvýrazní to co je, nikoliv ten, který zakrývá či dělá něco co není:-) Ale já se nemaluju, jen zcela výjimečně .

 100. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [63] – a jak to vypadá v praxi? Ale něco na tom bude – když mě prostoupí TullamoreDew, taky se měním. K lepšímu…[65] – když můžou blbé ženské fungovat v politice, proč ne ve škole. I když je to asi jiný level blbosti. Blbý může být i akademik – paní učitelka byla spíš … jednodušší?Angličani na to mají pěkný výraz: simpleton.

 101. ahoj graver, nakukla som sem od Tea. dobry článok hehe. já mylsím, že najhoršie na tom celom je, že tak blbé ženské fungujú ako učiteľky…..

 102. 62 Když se rozeberem na atomy, tak jo :-).

 103. 61 Žádná pravá podstata neexistuje. Všechno na tomto světě se neustále prostupuje a mění.

 104. zadne prekvapko Gravere. ja se domnivam ze pod tou posledni slupkou jsme vsichni stejni. UNI strih.

 105. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  "je předehra přetvářka?" – tvoje starosti na mou pleš… Když se líbí, na podstatě nezáleží…"kde končím já a kde začíná make-up?" – to se dá rozeznat pouze pomocí rozpouštědel a spec. nástrojů."@Teo by ženy máčel a louhoval, to co zbyde, je prý skutečnost" – a vo tom to právě je. Až někoho oloupu jak cibuli, zůstane pravá podstata. Ta překvapivě stojí za hovno, proto se lidi mejkapujou. Pak je otázka, jestli tu podstatu nevyvalit rovnou, aby si lidi zvykli. Já jdu středem – nechávám si tu poslední slupku. Kdybych ji sundal, strávíte zbytek života "= následujících cca 5 min.) v křečích.

 106. 59 nedivej se na jine co by delali oni :o)) to neni dulezite.

 107. 58 Právě že ne, ratko. Najít ten přesný bod je těžké. @Teo by ženy máčel a louhoval, to co zbyde, je prý skutečnost. Ale to je blbost, vždycky se dá něco odkrajovat, odstříhávat, osmirkovávat, odlupovat… :-).

 108. 57. vis to?

 109. ad) make-up: filozofická otázka – kde končím já a kde začíná make-up?

 110. Tedy vy jste z toho udělali maglajz… ad) postel: je předehra přetvářka?ad) FU: maskovat se za idiota jsou mimikry.

 111. na FU musim byt namaskovana za naivku poctivku.

 112. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  na FU jako maskování nebo válečné barvy?V posteli je to jasný – umažou se polštáře a bůhvíco ještě…

 113. jak kdy. na financnim urade jsem pro! v posteli jasne proti!

 114. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [51]Kontrolní otázka z úplně jiného kyblíku: je makeup přetvářka?

 115. Avatar Radka
  Radka says:

  49taky nejsi pro přetvářky?:-)

 116. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  [48]No právě na co jiného myslí než na slepice? Vždyť nepřemýšlí ani o tom oběhnutí dvorku ale slepice ano – tak musí mít slepice větší mozek.

 117. 46 :o)) to souhlasim :o))

 118. Avatar Radka
  Radka says:

  vladimíre, bacha, kohout má menší mozek než slepice:-)))

 119. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  To bylo připomenutí k [32] že se zde nejedná o nic nového a že již podobné názory byly v minulosti. A že kohout myslí? Asi ano, je statisticky zařazen mezi blondýnou a Bramo zavírá samo.

 120. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Z mého pohledu jsou nejhorší slepice, obíhající dvůr jen proto, aby si kohout nemyslel…

 121. Avatar Radka
  Radka says:

  Vladimíre, proto se asi některým babám říká slepice, protože jsou pokrytecké a vykřivené:-) já holt když chci, tak prostě chci a žádné opičky nedělám, co na srdci to na jazyku. a předstírat cokoliv mi není vlastní:-)

 122. Avatar @Teo
  @Teo says:

  43 Správně má být:Ať si kohout nemyslí, co chce ta kurva slepice. :p

 123. 42 Aha tak opravuju, at si kohout nemysli co chce :o)

 124. 41 Kohout myslí :-)?

 125. 40 at si kohout mysli co chce. jeho vec…

 126. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  [33]To babička na Starém bělidle říkala taky:každá slepice musí alespoň jednou oběhnout dvorek aby si kohout nemyslel že dává na potkání.

 127. 37 pisu se malym

 128. Avatar @Teo
  @Teo says:

  37Nejsi náhodou Děssie? 🙂

 129. ja desim kudy chodim

 130. Jen abychom tím někoho spíš nevyděsily :-i.

 131. ja jsem povolna

 132. 33Tak sorry, nenech se kazit, ratko :-). Jan Kristek taky říká, že ženský maj bejt povolný :-p.

 133. Avatar @Teo
  @Teo says:

  32Nekaž nám ratku naváděním k pokrytectví, kua! :p

 134. ratko, trochu se přece bránit musíš, ale ne zas moc, aby to nevzali vážně a neřekli si, že jsi vážně solidní holka :-).

 135. ale kdyby se nahodou nekdo nekdy dobyval tak se branit nebudu :o))

 136. me teda nikdo nedobyva :o/ to bude tim exterierem. ale blondyna jsem prirozena :o) nebo se tomu rika plavovlaska?

 137. To bude spíš výchovou, Radko. Taky mě učili, že žena nemá být sprostá jako dlaždič. Což vás zjevně minulo. Je to dost nepříjemné s někým takhle vulgárním komunikovat, takže mě příště neoslovujte, pokud tedy chápete, co po Vás žádám :-).

 138. Avatar Radka
  Radka says:

  no fakt totálně vypatlaná….nebo jste prostě jiná generace:-)

 139. Kde píšu o nějakých chudinkách, proboha :-))? Víte, Radko, Vám jako dost vulgární a hrubé osobě zřejmě zůstalo utajeno, že obvykle muž dobývá a na ženě je se bránit. Nebo to chvíli předstírat :-). Tomu se říká styl, nic pro Vás :-)).

 140. Avatar Radka
  Radka says:

  no nezlobte se na mě, ale ty vaše ublíženecký kecy o tom, jak ženský jsou chudinky, jsou ubohý. já jsem taky ženská, a vůbec se necítím jak nějaká ublížená puťka. takže to bude asi váš problém. pak nepište bludy o tom, jak vina je vždycky žena apod…a pak můžete chtít, abych na to nereagovala.

 141. Radko, s Vámi se nebavím. Postěžujte si na oase, uleví se Vám :-/.

 142. Avatar Radka
  Radka says:

  23sakra kde vy na ty debilní názory chodíte? s kým to žijete? nebo mezi jakýma lidima? u vás je to snad opravdu tak, že za vše může žena????

 143. [15] No, bývá zvykem zastávat názor, že vina je vždycky žena, má si prostě dávat na sebe pozor. Kromě tedy znásilnění, samozřejmě, ale podle některých blbů může i za to znásilnění…

 144. Avatar Radka
  Radka says:

  21tak nějak:-)

 145. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  [14]Ne, sex není výsadou těch hezkých – to bych si ani neškrtl. Jen to na mě působí tak, že její duševní vyspělost v kombinaci s drobnými exteriérovými nedostatky zakládá jistý handicap, pokud jde o volbu kvalitního partnera. Kdybych byl graver, tak řeknu, že když je někdo blbej a ještě hnusnej, tak mu nezbývá, než se jedním blbem nechat šukat a druhým natáčet. A pořád si myslím, že na prdel měl dostat někdo jinej.

 146. Avatar Radka
  Radka says:

  18Odbarvená?????

 147. Avatar Radka
  Radka says:

  No mě teda sympatická není, ale podle mě neudělala nic špatnýho. Pár po čuni by měl dostat ten spratek, co to natočil a pak pustil:-(

 148. taky jsem blondyna. s exterierem nic moc :o/

 149. Me je ta ucitelka sympaticka. soulozila s mladym klukem a jeste se nechala natacet. prijde mi to cool. urcite by se mi to libilo taky.

 150. Avatar Radka
  Radka says:

  14ne, že by byla hnusná, ale je to typická blondýna:-(

 151. Jo a tu fotomontáž musím ještě upravit, ale až po daních, teď nestíhám. Ale moc se netěš, vypadáš tam jako gorila :-/.

 152. „její exteriér dává tušit, proč své pudy ventilovala zrovna takto“ – to jako že je to šereda, která jinak nemá šanci? Na to pozor, gravere, považovat sex za výsadu pro krásné lidi je počátkem impotence (nehledej v tom nic osobního, to je dokázané :-).

 153. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  „Hluboce věřící bude považovat za nemravné třeba se vyspat s dlouholetým partnerem bez svatby“… zatímco jiný hluboce věřící (nebo to o sobě aspoň tvrdící) a ještě třeba kněz se bez skrupulí vyspí i s krátkodobým partnerem a ještě stejného pohlaví a pak vyrazí na kázání proti zvrhlíkům :-)Jinak je vcelku standardní situace, že kněží zakazují jiným to, co vadí pouze jim samotným…

 154. Avatar Radka
  Radka says:

  christabel,…jejichž obsah se naplní výkladem v té které kauze..No jo, ale naše soudy pracují tak, že každý si v naprosto stejné kauze vyloží pojmy a §§ jinak:-( Právě proto mi chybí ty definice zákonných pojmů. Pokud je někde psáno, že je trestné vést nemravný život, tak MUSÍ být i definováno, co to je. Hluboce věřící bude považovat za nemravné třeba se vyspat s dlouholetým partnerem bez svatby. Pro nevěřící by nebylo normální to neudělat:-) Od jednoho kněze jsem slyšela pojem – poloporno (řekl mi, že bych měla synovi zakázat mít poloporno v pokoji, když je mu teprve sedmnáct). Vysvětlil mě, že poloporno je, když má na stěně přítelkyni v plavkách (a to byly plavky v celku!!) :-DD

 155. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Já zase nemám problém zařadit mezi nemravnosti natáčení té scénky – kór když to dělal nezletilý. Holt jak říkáš máme každý hranice někde jinde.Pokud jde o definice, je ta snaha v moderní legislativě poměrně pochopitelná. Kde chybí precedenční právo (ne že by judikáty byly úplně k ničemu), tam nastupují definice. V tomto ohledu jsem opravdu zvědavý na soud.

 156. Radko, nelze úplně všechno definovat. Vždycky budou pojmy, jejichž obsah se naplní výkladem v té které kauze. Moderní zákony jdou cestou co nejvíce definic, snaží se definovat kdeco, ale mně se to nelíbí a nemám to ráda. Ono to může být někdy i ke škodě…K tomu trestnímu zákonu – současný pochází ještě z r. 1961, ten citovaný paragraf bude nejspíš z jeho původní verze.Do nového TZ jsem se, přiznám se, nedívala, jak je tam tento trestný čin uveden. Ohledně (ne)mravnosti chování té učitelky jsem už nějaké debaty vedla… skutečně každý má ty hranice jinde, no ale když se učitelka nechá takto natáčet svým žákem, tak já osobně vůbec nemám problém si to mezi nemravnosti zařadit:)

 157. Avatar Radka
  Radka says:

  hlavně by právo mělo jasně pojmenovat pojmy. co je to nemravný život? já třeba za nemravný život považuji, když někdo zneužívá dávky i když je zdravý a žije na úkor druhých. ale ty asi nezavřou:-( co je nemravného na tom si vrznout? s klukem, který má občanku?

 158. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Mně na tom prostě fascinuje, jak může moderní právo operovat terminologií na pomezí církevní školy a fanatické náboženské sekty…

 159. Avatar ratka
  ratka says:

  podle ty dikce zakona by mela jit pulka rodicu pred soud. Kdyz koukam na ta decka kolem tak zahalcivy zivot vede vetsina z nich.

 160. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  Christabel: jen směle vpadej – tohle není elitní klub, ale virtuální privátní amatérská psychiatrická léčebna :-))Se „zvláštním postavením“ paní učitelky musím rozhodně souhlasit. Jinak je ten článek hlavně o tom, jakou dikci mohou mít paragrafy téměř civilizované a aspoň ze třetiny demokratické země ještě v dnešní době.

 161. Pardon, že sem vpadám, zabloudila jsem sem celkem náhodou, ale právo já ráda:)Vcelku si myslím, že je dobře, že je stíhaná, resp. nechť tu vinu posoudí soud – k tomu je ale třeba, aby ji policie obvinila a st. zastupitelství podalo obžalobu. Třeba bude zproštěná – bude to zajímavé sledovat – možná právě na to konto, že toho mladíka už příliš zkazit nemohla:) Ale zase je potřeba vycházet z toho, že ona jako učitelka má zvláštní postavení ve vztahu ke svým žákům. To bude vážně zajímavá kauza!A ovšem, v článku je velmi správná úvaha – její partner, který se nechal natáčet s ní, by měl být samozřejmě stíhán také. Možná je, ale pro média to není zajímavé, tak o tom mlčí.

 162. Avatar Radka
  Radka says:

  Já teda na to „chlívovideo“ nekoukala, stačil mi rozhovor s paní učitelkou – něco mezi praštěnou puberťačkou a chovancem zvláštní školy. Ale furt nechápu, za co má být potrestaná. Kolik lidí si doma točí sex? A to je jako nemravný život? Je vůbec nemravné točit sex? Tak proč to nezakážou?:-)) Já bych z těch tří potrestala toho smrada, co to zveřejnil. Kdyby mu bylo míň než 15, ano, ať ji potrestají, ale když už může šukat, proč by nemohl i koukat?

 163. Avatar @Teo
  @Teo says:

  Máme kliku, že už můžeme pustnout docela legálně!

 164. Avatar graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]
  graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]] says:

  No, já coby starý zpustlík a zhýralec jsem potkal tolik „čestných a charakterních“ zmrdů, že bych raději zůstal na své straně pultu…

 165. Avatar @Teo
  @Teo says:

  http://www.slovnik-synonym.cz…lik Tak nevím… asi zažaluju svýho fotra. 🙂