Koniášův ráj přichází!

📎and tagged

…aneb Co spálíš, nikdy nebylo

Svět se zcela nekorektně zbláznil. Civilizované krajiny (tedy ty, které se za civilizované považují) obchází bubák pseudorasismu, pseudodiskriminace a politicko-sociální pseudokorektnosti. Ve snaze nalakovat na růžovo něco, co nikdy růžové nebylo, není a nebude jsme nuceni ukrývat se za eufemismy a vyjadřovat se jako blbci jen proto, abychom náhodou nepoužili tabuizovaný (tedy fakticky korektní, leč multikulturně neakceptovatelný) výraz či frázi. A teď už nás čeká i přepisování knih. Tak co tu zatím máme?

Odporně rasistického kocoura Mikeše (tedy knihu o něm, potažmo jejího autora). Nebohý kocourek, ač sám černý jako šuvix, byl umístěn do spacího pytle etnickými zástupci lokální charitativní organizace, které se autor toho nechutného pamfletu nestydí nazývat cikány! Tak nehorázné zkreslení objektivní reality lze přičíst pouze nespornému rasismu gádži autora. Je zcela nejasné, proč by (tehdy nebo jindy) měli poklidně cestující Romové někoho napadat a někam unášet. To by taky někdo mohl říct, že toho kocoura chtěli sníst!

Čítanka pro druháčky, která má (dle autorů) edukativním způsobem poukazovat na nesprávnou kvalifikaci Romů v naší společnosti a záměrně označuje cikány jako špinavá a kradoucí individua, aby pak děvenka z pohádky sama empiricky zjistila, že tomu tak není (jedná se o pohádku). Zde se multikulturalisté ovšem otočili pouze na jedné části textu a nejspíš si uměle vyfabulovali další rasistickou kauzu, aby měli do čeho píchnout (doslova).

U soudu skončili i Svěrákovi Včelí medvídci – jen proto, že je v nich zmínka o bílé barvě (nechci vůbec domýšlet, co by se stalo, kdyby tam byla stejná zmínka o černé).

Pipi Dlouhá punčocha (to už je opravdu silná káva) – o svém otci totiž tvrdila, že byl černošským králem (později korigováno na krále jižních moří). V jedné z knih se dokonce černé děti před bílými vrhají do písku (nesporně koloniální relikt, který je nezbytné popřít).

Netroufám si odhadnout, co nás ještě čeká. Zpětné modifikace existujících kulturních a historických artefaktů z důvodů momentální sociálně-politické nálady jsou, jak se zdá, oblíbeným nástrojem každého, komu chybí schopnosti a charakter k tomu, aby udělal cokoliv jiného. Komunisti dělali totéž (a dělají to i teď). To, s čím se musíme vyrovnat, není barva, rasa, víra či politické přesvědčení, ale antagonismy, které jsou na tom postaveny a za které ne vždycky může ta „majorita“. Skrýváním faktů, lakováním starých beden, strkáním hlav do písku nebo do cizích rusuturů a přepisováním učebnic to můžeme jen zhoršit.

Ostatně takové přepisování a následné reedice je příliš nákladné. Navrhoval bych vytvořit parlamentní výbor pro vyhledávání a likvidaci nekorektních publikací. Je to pěkná trafika a nějaký novodobý Koniáš se vždycky najde…

Edit: původní titulek článku byl „Nekorektní korekce„. Byvše a jsouce upozorněn, že jsem poněkud neoriginální, změnil jsem ho. Stejně tak perex, který bych při této příležitosti chtěl věnovat všem, kteří se domnívají, že lži a zametání stop mohou změnit realitu.

 

Děkuji Pavlovi K. za inspiraci k vyvrhnutí tohoto textu.


12 Responses to Koniášův ráj přichází!

 1. Něco k "rasýstycké" čítance tady, more: http://neviditelnypes.lidovky.cz

 2. No jo, od amíků to byla oběť udělat kapitánem Enterprise E Frantíka…A taky mám určité pochybnosti o sexuální orientaci Luka Skywalkera 🙂

 3. Avatar squire
  squire says:

  Ad Picard: Chyba chyba. Star Trek je obětí zcela jiné vlny – americké korektní politiky zastoupení menšin. Star Trek Original Series – kapitán Kirk: Američan, běloch, muž. Jak dlouho to mohlo vydržet? Následovala Star Trek Next Generation: kapitánem udělali alespoň cizince (úlitba přistěhovalcům). Star Trek Deep Space Nine šel ještě dál: šéfoval tomu černoch. U Star Trek Voyageru se už nemůžeme divit tomu, že kapitánem byla žena – dosud opomíjená menšina:-D A aby nemuseli dalším kapitám Enterprise udělat buzíka, začali točit prequely místo sequelů.

 4. Malá lingvistická odbočka pro ty, které zajímá význam pojmu "gadžo": http://www.britannica.com…432/RomKdyž už cikáni nazývají ostatní burany, je asi něco špatně. Gadžové ovšem asi moc protestovat nemůžou.

 5. Děkuji Romanovi/FB za upozornění na jméno dalšího hrdiny. Ten Lada v tom fakt musel mít nějaké subliminální posleství…http://kriz.blog.idnes.cz…al.htmlA jak to bude dál, nastínil jiný kolega z FB: v dalším díle ST se kapitán Enterprise bude jmenovat Demeter Picard…

 6. Pokud už tu formulaci použil někdo jiný dřív, než já, tak to není fór. Neboť jest jen jediný, originální graver a tak to zůstane!

 7. To nebylo třeba… já to myslel jako fóóór! 🙂

 8. Do rusuturu! Přísahám při svém vousu, že jsem to neopsal a napadlo mě to ouplně samotného!Nu což, díky za upozornění – název změním.

 9. Ten nadpisje taky nekorektní, kua!!! http://www.tyden.cz…e_188295.html :-p

 10. V každém případě, jak tak brouzdám netem, Koniáš se nudit nebude. Několik dobových odborných pojednání, dokonce i Ottův slovník naučný (ten bude pěkně hořet)…

 11. Buď tak nebo je to něčí přihřátá polívčička: http://www.parlamentnilisty.cz…pxTraktát "O pražském lidu" jsem nečetl a nevím, jestli se dá někde najít, že bych se přesvědčil.Ostatně to není podstatné – podobných zmínek bude v české historické literatuře z pochopitelných důvodů asi víc.

 12. Avatar Vladimír
  Vladimír says:

  Mistr Jan Hus, rok 1409:"Cikáni jsou plémě nečisté, mravů hanebných, práce se štítící, druh druha okrádající a Boha neuznávající." poznámka:Já myslel, že Husa upálili za protivení se římskokatolické církvi a ejhle…upálili ho za rasismus.