Kdo by měl být prezidentem?

📎and tagged

 autor: [Radka]

Za chvíli tu máme zase prezidentské volby. A opět si můžeme říkat co chceme, chtít koho chceme, ale je nám to platný jako mrtvýmu zimník. Opět za nás rozhodnou naši páni poslanci. O prvním kandidátovi, panu profesoru Klausovi, se vyjadřovat nechci. Nebylo by to objektivní, protože jsem jeho velkým příznivcem. Spíš o tom druhém.

Myslím, že je neoddiskutovatelné, že prezidentem České republiky by měl být Čech. Nejen podle papírů, ale i srdcem.

Kdysi dávno se dohadovali dva pánové (jeden byl tuším Jungmann, druhý mi vypadl…), kdo to je vlastně ČECH. Jeden tvrdil, že ten, kdo mluví česky, druhý, že každý, kdo v čechách žije. Můj názor je, že platí obojí současně. Je tedy pan Švejnar Čech nebo není? Podle mě rozhodně ne. Člověk, který na námitky, že žije v USA reaguje: ale do Čech jezdím k doktorovi, mě teda doopravdy nepřesvědčil, že je tím pravým. To nemá žádný lepší argument, jak přesvědčit, že je opravdovým Čechem?

No a dnes mě úplně dorazil. Životopisy si krášlí mnoho lidí. Tu přidají něco dobrého, tu zamlčí něco horšího. Ale napsat o sobě, že jsem v jakési hooodně důležité komisi, když jsem v ní nikdy nebyl?? (pozn. graver: článek tady) Dobrá, i tohle bych možná rozchodila. Ale jeho zdůvodnění mě dostalo. Místo, aby napsal – ano, není to pravda, tak se vymlouvá jak malý děcko. Zaměnit informaci o tom, že ve skutečnosti je jen jedním z tisíců (Navíc takhle porušovat etická pravidla a zveřejňovat to o sobě) s tvrzením že jsem jedním z pěti osobností v komisi je teda sakra fopa. Ono už stačí porovnat jeho životopis psaný pro američany a ten určený pro nás. Nebo že by byli dva Švejnaři?:-))

A jeho kampaň? Stačí se kouknout na jeho blog. Není o tom, co by mohl a chtěl pro naši republiku jako prezident udělat, ale převážně o ohazování (promiňte gravere, ale tento váš výraz mě okamžitě napadl) protikandidáta.

Jeho nesmírně sebevědomé vystupování (např. když už rovnou mluví jako prezident, neustálé zdůrazňování funkcí, titulů, úspěchů…) mi je spíš sympatické, ale opět ukazuje, že je to typický američan.

Jediné, co je mi na něm vyloženě sympatické, je jeho syn Daniel. To je fešák, že?:-))

Nevím jak vy, ale já tohohle američana za svého prezidenta nechci. Jediný argument proto, aby jím byl je, že je uznávaný ekonom v oborech ekonomie rozvojových zemí. Ten by se nám teda rozhodně hodil:-(((

Copak nemáme u nás žádnou osobnost, hodnou této funkce? (já vím, že asi nemáme) Nevíte o někom?


258 Responses to Kdo by měl být prezidentem?

 1. 255Jasně, že tím důkazem je IP. Takže jaká je ta IP? Ok, nemusíš zveřejňovat celou IP, ale hoď sem whois. Prostě cokoliv, co jednoznačně identifikuje nikoliv providera, ale vlastníka IP.Nelíbí se nám co? Že to neumíš nebo nechceš dokázat? Jo, to se nám teda kurva nelíbí. Nebo to, že úředníci v pracovní době browsí po netu? To se mi taky nelíbí – pokud to dělají místo toho, aby se starali o mě.Koneckonců, svoje spory o tom, kdo odkud a v jaké režii píše, si vyřiďte mezi sebou (klidně tady), ale používejte ostrou munici, ne použitý vložky.

 2. Avatar Radka
  Radka says:

  256 – a máte snad něco proti loganům?:-)))levné, spolehlivé, velké,….255 – nevím proč, ale po přečtení příspěvku jsem si živě představila Filipovskýho ve Švejkovi a taky jednoho souseda – PSVB, který si nás, coby mladý pakátle, zapisoval do deníčku, když jsme se slízali pod lípou:-))))))

 3. Já se v autech nevyznám, ale jako „rumun fiklý francouzem“ mě napadá jen Logan :-)))Pokud jde o to překrucování, tak to je prostě modus operandi. Taky mě to zpočátku sra…zneklidňovalo, než mi to došlo. Překroutit se dá úplně všechno:“to nám ta zoncna betelně rupluje, že?““jo, tak ty si myslíš, že když vyhrál Klaus, tak bude zoncna furt rumplovat?“.Nazývejme to „subjektivní interpretací objektivní reality“ :-)). Lhal bych, kdybych tvrdil, že mě to nikdy nezlákalo…

 4. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Důkaz pro mé tvrzení, že se Radka připojuje v pracovní době ze zaměstnání je opravdu jednoduchý – IP u příspěvků. Pravda, poslední dobou už si dává pozor, ale schválně jsem si teď prošla starší, mám to zkopírované. Včetně hádek na BC. Kromě toho mám evidovaná připojení na Oazu. Netvrdím nic, co by nebyla pravda. Chápu, že se vám to nelíbí a klidně si poslužte dalšími nadávkami.

 5. Avatar Radka
  Radka says:

  253Mě zase vadí spíš to překrucování…Já se snažím vyjádřit, že každý může žít jen podle toho, jaké má možnosti (o jaké možnosti se zasloužil) a vyleze z toho, že zakazuju staříkům net a pivo:-(Stejně tak to můžu napsat o mladejch. Kolik jich nadává, že jsou malé platy a drahé hypotéky, a že si nemůžou hned pořídit vilu, auto, chatu a jezdit na kanáry. Máš na to? Tak si to pořiď a jezdi třeba na měsíc. Nemáš? Tak se buď víc snaž, nebo holt budeš žít jen podle toho, na co máš. Kdyby se podle toho řídili i ti nahoře, tak jsme nemuseli být zadlužení až do desátýho kolena.(a pro ženu doporučuji rumuna fiklýho francouzem. Málo žere, je dost velkej na nákupy i na spoustu dětí, a je spolehlivej. a kráásně červenej:-)

 6. 249„Šíření pomluv je i po netu trestné“To je sice možné, ale zkuste to vysvětlit lidem, kteří nechápou, že „výhrůžky“ soudem a trestním oznámením jsou ve skutečnosti nabídkou smírného řešení. Když to takto, jde to jinak. A když se to pokazí, tak to byla vada materiálu…Ostatně tvrdit neznamená dokázat (a v tomto případě je důkaz docela jednoduchý). Herr Chucpe madam nešetří a prohlížet už začínají i jiní.

 7. To ještě nic není. Já se zkusil otočit a byl posranej.

 8. Avatar Radka
  Radka says:

  250A zas mám poprskanej monitor…..

 9. soukromé názory?To já naopak prohlašuji, že mnou prezentovaná fakta nejsou osobním názorem, ale nezvratitelným axiomem, zakódovaným v samotné struktuře galaxie. Kdokoliv se mnou nesouhlasí, činí tak pouze proto, že svou mentální kapacitou není schopen obsáhnout mou bezmeznou genialitu. Veškeré své aktivity provozuji výhradně v pracovní době (která není omezená). PC, na kterém toto píšu, jsem vysápl neduživé epileptické stařence, která (sedíc v restauraci šesté cenové skupiny) na něm zrovna psala svému poslanci žádost o úhradu své útraty. Zatímco tohle plodím, vedle mne chroptí nešťastník v posledním tažení s cirhózou jater, jeho menšinová manželka rodí ježka proti srsti a jeho nezletilý synek nevěřícně hledí na krev, stříkající z jeho ruky, kterou jsem mu amputoval poté, co jsem ji nalezl ve své kapse.Pokud má jakýkoliv opékač netopýrů, zamindrákovaný poďobanec, hysterka v přechodu, příslušník(ce) feministického nebo maskulinistického hnutí, náboženský fanatik, humanista, komunista, onanista atd. nějaký problém s mými názory, pak nechť si vydloubne oko, sežere, vysere a tento postup opakuje tak dlouho, dokud nespatří Pravé světlo.

 10. Avatar Radka
  Radka says:

  248Já mám asi štěstí na to, že důchodci v mém okolí neskučí (kromě jednoho, který je majitelem asi 10ti nemovitostí a 2mega na kontě, ten naříká jak Viktorka, že ho ods nechá chcípnout hladem, když má zaplatit 30 kaček u doktora). Důchody mají průměrné, nároky mají odpovídající příjmům a mají i na to pivo, na ty prášky i na net. Je ale pravda, že žijí skromě. Prostě žijí podle toho, na co mají. Taky se asi vracíme k tomu, že děti se budou muset postarat, pokud rodiče nemohou. Vždy to tak bylo. A o placení na důchod? To bysme měli nadávat asi nejvíc my. Já i vy platíme už pěknou řádku let na důchody ostatním a ještě dlouho budeme, a pokud bude reforma tak, jak předkládají, tak my už důchody nedostaneme. Dnešní důchodci jsou na tom mnohem lépe:-) Bordel je spíš to, že se srovnaly takřka důchody těch, co nedělali a těch, co dřeli celej život.BTW: Upozorňuji, že všechny mé příspěvky kdekoli na netu (např. tady) jsou mé osobní soukromé názory, psané v soukromém čase na soukromém PC, nikoliv žádná oficiální prohlášení. To jen pro pořádek. Šíření pomluv je i po netu trestné.

 11. No, to je snad logické – když se věnují konzumaci požitků, tak už na léky nezbývá. Víte, kolik dnes stojí chlast a cigára? To člověk kolikrát přemýšlí, jestli si dá panáka nebo vyjágru, že…Nadávat v hospodě u piva na všeobecnou drahotu je český národní sport.Ti geronti si už na svý prášky vydělali a teď prostě nechápou, proč by za ně měli ještě platit – neberou to jako komoditu. Vždycky se najde nějaký zamindrákovaný sociofil, který (místo aby jim to vysvětlil) vytáhne do svaté války za práva socek a míchá přitom všechjny dohromady – na jednom pólu důchodce (kteří třeba do státní kasy cálovali celý život a na starý kolena by si chtěli dát ten škopek a ne utratit důchod za to, aby se udrželi alive) a na druhém pólu nefachčenky, kteří v životě nezalepili eráru ani floka a přesto je stát musí prokrmovat.

 12. Avatar Radka
  Radka says:

  245Ano, znám babičky i dědečky, které říkají, že nemají na léky. Ale už mají na cigarety, pivo, na to, aby spořili vnoučatům… Znám „babičku“, která naříká, že nemá na léky, ale vysedává na netu, telefonuje ustavičně známým. Znám dost „dědečků“, kteří u pivka a rumíku v hospodě nadávají, že nemají na prášky….Tahle debata by byla nekonečná. Opravdu je u nás dost silná sociální síť, že ti opravdu potřební hladem nepojdou, to sama dobře víte:-)

 13. Ne, musím přiznat, že neznám nikoho, kdo nemá na léky, které nutně potřebuje. Znám pár lidí, kteří hudrají, že si nemůžou koupit takovej ten super přípravek, jak vo ňom včera mluvili v telce, žejo, Máňo? Ale to asi není totéž.Tohle je stará socanská hra na city – to už nikoho nebere. Až (if) tady takoví nešťastníci budou, tak socanský model veřejného financování jim moc nepomůže.

 14. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Že znáte podnikatele kteří platí velké daně to je dobře, nepohybujete se ve spodní vrstvě. A znáte nějakou babičku která nemá na léky???

 15. To je asi normální přístup. Snad každý má občas tendenci obhajovat svůj názor poněkud nekriticky a mírně ignorovat, co se nehodí. Právě proto existují diskuse.Mně nevadí samotný fakt *že* někdo někoho hájí nebo volí nebo mu drží pindíka, ale důvody a argumenty *proč* to dělá.Na úřednické lemry bude nadávat každý – a ti, kteří si na své prachy opravdu máknou, už tuplem. To platí po celém světě, ne jen na našem písečku.Prostě těm lepším úředníkům nezbývá, než držet laťku vysoko – good luck.Kdo si to dokáže přebrat, smysl daní (nikoliv jejich distribuce) umí pochopit.A že ti, kteří platí, nevolí socany a komouše? No, asi tuší, že kdyby je volili, tak už nebudou mít z čeho platit…

 16. Avatar Radka
  Radka says:

  zbytečné:-)Zajímavý je, jak si každý podle svého zaměření (komouš, odesák, černoprdelník…) najde vždycky jen to, co chce vidět a to druhé jako by neexistovalo:-) Je to krásně vidět na každém blogu (teda skoro každém, dva nebo tři byly opravdu objektivní)na idnes, který se týká politiky:-) A vlastně i v každé diskuzi…Já si vždycky vzpomenu, jak vždycky nejvíc nadávali na vysoký daně, na to jak z nich živí úředníky a kdejakou verbež právě ti, kteří neplatili nejlépe žádné, a ještě si nechali vyplácet nadměráky:-) Naopak co znám osobně podnikatele, co platí daně v milionech, tak ti nějak neřvou a platí. A rozhodně nevolí socany a komouše.

 17. 241No, to je zbytečné. Úspěšný podnikatel zpravidla socany nevolí a jejich voličům to oči neotevře. Nazývat „tolerantní společností“ systém, který cpe pod tlakem zdoje do gaunerů, jejichž jedinou schopností je k dokonalosti dovedené umění natažené dlaně, je opravdu chucpe (Teo promine).Pod vedením ODS asi nechcípnou pod mostem všichni, ale jen někteří – ti, kteří si to zaslouží. A pak třeba zbude víc pro ty, kteří to opravdu potřebují.Ona i většina voličů (vč. mne) v tomto smýšlí docela socialisticky: solidní společnost musí být schopna postarat se o své potřebné. Jen bych p.t. socialistům doporučil zamyslet se nad sémantikou slova „potřebné“.

 18. Avatar Radka
  Radka says:

  a z druhého soudku:aby to bylo vyrovnaný, a aby ti, co umějí opravdu počítat začli i počítat a ne jen poslouchat líbivé řečičky a naslouchat žbleptům jak pod vedením ods všichni zahyneme pod mosty hladem:http://ziegler.blog.idnes.cz…html

 19. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  239ten článek je pravda prvdoucí:-((((To je dobrý:-)))238- Zeman – asi měl zrovna jed no ze svých světlých období. Ten by ve svém projevu vysvětlil protikandidátům, že a proč jsou blbci, lidu by vzkázal, že bude prezidentem všech, i když si to ti blbci nezaslouží – a bylo by vymalováno 🙂

 20. may the force be with you…Tak nám pan prezident poněkud paranojďuje:http://zpravy.idnes.cz…_domaci_dpPřesně jsem nepochopil, čeho se vlastně bojí – jestli všech, kteří jsou jiní nebo těch ještírků „kolem Havla“…Nicméně, jakkoliv ten článek má vyznívat protiklausovsky, zcela správně upozorňuje na militantní humanistické pseudointoše, kteří jsou opravdu ve jménu „pravdy a lásky“ (že nic takového neexistuje, už snad tuší i Aštar Šeran) schopni čehokoliv…

 21. No, abychom byli fér – ono to jinak dopadnout nemohlo. Klaus už to má nacvičené a ví, jak na to. Má vyhraněné názory (ať už dobré nebo špatné), má co říct a nemá důvod si defekovat do krku.Švejnar je politický rookie, který nemá co nabídnout a nezbývá mu, než blábolit na obecné úrovni – divil bych se, kdyby z něj vypadlo něco jiného.Bobošíková je samozřejmě úplně mimo rank – to je tak na komunální politiku nebo na utírání zadků uřvaným hysterkám.Škoda, že nekandidoval Zeman – asi měl zrovna jed no ze svých světlých období. Ten by ve svém projevu vysvětlil protikandidátům, že a proč jsou blbci, lidu by vzkázal, že bude prezidentem všech, i když si to ti blbci nezaslouží – a bylo by vymalováno 🙂

 22. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Já jen Já jen k Švejnarovi. Na konci jsem byla dost znechucená, začal být mrtvý brouk. Škoda:-(((

 23. Avatar Radka
  Radka says:

  projevyDovolím si mé laické hodnocení projevů kandidátů:Klaus se nesnažil zalíbit a mazat med kolem hub a slibovat nesplnitelné. Řekl fakta, fakta, fakta…Poukázal na pár problémů a taky řekl, jak je bude řešit (i když s reg. svazky i eutanázií s ním těžce nesouhlasím, oceňuji jeho projev i za cenu toho, že se to nebude někomu líbit).Švejnar – jako vždy, nekonkrétní, teoretizování, aby náhodou neřekl něco, co by se někomu mohlo byť jen zdánlivě nelíbit. Paroubek a spol ho sráží z pana „profesora“(nevím, proč si tak nechá říkat, když profesorem není) hodně dolů…A Bobo? Projev jak na schůzi svazu žen. Ne konstruktivní kritika, ale líbivé bláboly, co je špatně. Komu se asi tohle mohlo zdát jako projev hodný prezidentky?A k eu a postoji Klause. Kdo poslouchá, tak slyší, že není proti EU, ale proti řitnímu alpinismu vůči EU, proti tomu, aby ČR byla doslova „vydíraná“ EU apod. Teď lidi proti tomu řvou, ale kdyby bylo euro zavedeno teď (za 2 roky), když kačka sakra posiluje, tak by potom, až by to pochopili, řvali ještě víc.A k Zemanovi snad nic…radši:-))))

 24. Občas (v poslední době méně častěji, než bych chtěl) něco D-Fens napíše za mě. Komentář kandidátského projevu Mr Švejnara je tento případ.http://www.dfens-cz.com…008021702V článku je uveden i Klausův projev. D-Fens v něm zvýraznil některé pasáže, takže i mentálně slabší jedinci snad konečně pochopí, jak je to s tím Klausovým euroskepticismem.Jak se zdá, na české politické scéně si můžeme vybrat mezi tímto a zemanismem – tedy mezi indiferentními mentálními polucemi a adresnými sprosťárnami buranů, kteří (ať už patří ke kterékoliv sektě… eh, promiňte – straně), se zhlédli ve filosofii typu „když budu dostatečně dlouho tvrdit, že ostatní jsou blbci, stanu se mudrcem. Co je na tom zajímavé, že tyhle balvany obdivují i ti, kteří by sami neřekli „hovno“ ani s koulemi ve svěráku (a to nemyslím kryptofekály, kteří vedou svatou válku proti všem, kdo se nechovají podle Jarkovského a přitom mají sami nasráno v krku).

 25. Avatar Radka
  Radka says:

  kostičkyTy kostičky tam máte proto, že to tady graver občas začaruje. Já už taky psala v kostičkách, aniž bych cokoliv kdekoliv přepla. S těma hlasama nevím určitě, ale minulou sobotu stačilo 140, tak dneska asi taky, ne? Nebo když chybělo o dva míň…Nevím…tak pečlivě jsem nekoukala. Ale škoda, že Bobo se stáhla. Zajímalo by mě, jestli by někdo měl odvahu jí veřejně dát hlas:-))

 26. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  jejda Oprava je to na 231 a proč tam mám ty kostičky??

 27. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  229Dobrá, já bych asi taky neotevřela. Patroubek teda neumí počítat, říkal o jeden hlas. Já jsem původně taky psala, že šlo o dvě piva s projímadlem. Zas až tolik jsem to nesledovala.Hmmm „Byl jsem zvolen proto, protože volitelé očekávali, že zůstanu sám sebou,“dodal Klaus.

 28. Avatar Radka
  Radka says:

  229A nebylo to náhodou o dva? I když vzhledem k praktikám páně Pablbka bych se tomu nedivila:-(Vy byste otevřela, když jasně řeknete, že je vám blbě a spíte? Já teda ne. Jistě, dá se objednat jindy. Sice už se jí pak člověk nemusí dočkat, protože i u neúrazových operací jde mnohdy o dny, a ona ji už odložila jednou, kvůli první volbě, ale proč ne, raděj hlasovat než být o.k. Možná jí fakt nic nebylo. Ale právě proto, že prd věděli o tom, jakou operaci měla, tak se mi ty jejich kecy nelíbily. Já té přímé volbě nevěřím, zase na to zapomenou. Škoda, že to nebylo letos, aspoň by to Klaus vyhrál bez těch blbejch Paroubkovejch keců:-))

 29. No, já jsem to moc nesledoval, ale podělali to asi všichni (a to nemám na mysli kandidáty – ti o ničem nerozhodují a jsou ve vleku).Ostatně co mohl Klaus v takové společnosti dělat…Ad projímadlo – nevím, jak je ta procedura nadesignovaná, ale není podstatná spíš přítomnost volitelů, než volených? Ostatně takový volební projev, pronesený z retichu za současného spontánního odchodu řídké stolice by jen šel pěkně v lajně s projevy ostatních.

 30. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  děkuji za přání:-))Projímadlo da piva jednoho a Klaus by nebyl prezidentem. Poslanec na WC nemůže být přítomný:-))) hlasování. A že ta poslankyně nemocná nebyla doma?? nemocná?? Operace nejde-li o úraz se dá objednat o týden jindy. Za pět let bude volba lidu. Škoda, že to nebylo letos.

 31. Avatar Radka
  Radka says:

  jiřceVšechno nej k svátku:-) BTW:to projimadlo jsem teda nepochopila? Ale pravda je, že to celý bylo nechutný. Snižovat se k výhružkám, blábolit notářům do zápisů lži, nadávat si „v přímém přenosu“, osočovat poslankyni, že třetí den po operaci nejde volit, … Jen jsem zvědavá, jestli za dalších pět let zvládnou konečně přímou volbu. Ale to by pak nebyly ty igelitky….Takže za pět let znovu divadlo??

 32. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  už je to tadyŠvejnar to ustál a Klaus, nic moc, stačilo pár kapek projímadla do dvou piv a prdi vrdi. Ta křeč, docela nechutný.Koukněte na toho fintila…..

 33. co ještě?17:02 Podle kuloárových informací zvažuje Strana zelených a ČSSD stažení Jana Švejnara z volby. „Pokud by došlo k tomu, že by Švejnar odešel z boje, znamenalo by to snížení síly Václava Klause. Bylo by mu totiž stále připomínáno: Jste prezidentem, prošlo to regulérní soutěží, ale máte podporu jen jedné strany.“Takže když to Švejknar nemůže vyhrát, tak to položí, aby pak Klausovi mohli říkat, jak se mu to vyhrávalo, když neměl protikandidáta.Švejnar dostal víc, než mohl doufat a mnohem víc, než na co měl – trhovci z politického bazaru z něj dokázali udělat téměř rovnocenného kandidáta. Za těchto okolností porážka není hanba – už teď v podstatě vyhrál. Jestli přistoupí na tuhle hru, tak se do smrti musí nechat holit lazebníkem, protože by si při pohledu do zrcadla pogrcal kabátec.Chlapi, položte to oba a vraťte to Bobošíkové. Tohle si národ zaslouží…Nejhorší na tom je, že i když všichni vědí, proč byla Bobo zkandidátněna a i když ona samotná tu ostudu nesutála, najdou se lidi, kteří jí zcela vážně fandí a v tom prezidentkřesle by ji snad fakt chtěli vidět.Možná je to nějaká konspirace konstitučních monarchistů – zdiskreditovat úřad prezidenta na úroveň předsedy svazu zahrádkářů.

 34. Avatar Radka
  Radka says:

  od prezidenta bych čekal víc…No jo, ale já myslím, že od chvíle, kdy ji nominovali, bylo celkem jasné, že odstoupí ještě před vlastní volbou, tak co by se namáhala? :-)))Tohle zní tak lahodně socanskému voliči…Ale zatím se chlapci i děvčata chovaj celkem slušně – proti minulýmu kolu teda. A dá se tomu dneska i zasmát (např. ten děda, co řekl, že bude volit Havla:-) Takže dokud Žakyna nevytasí podezření, že Zubovou drží modří ptáci násilím doma……

 35. 10:59 Bobošíková„Děti jsou důležité, mnohem cennější než kariéry lidí v tomto sále. Přitom na reformě jsme vydělali my a děti musí platit u lékaře. Takhle se domov nestaví.“Jako projev čestné předsedkyně klubu militantních švígrmutr snad dobrý. Od prezidenta bych čekal víc…Asi před 10 měsíci jsem na svých bývalých stránkách s příslušným komentářem odkazoval na tento článek: http://zpravy.idnes.cz…nazory_madKoukám, že se nic moc nezměnilo…

 36. Avatar Radka
  Radka says:

  222To nebyl, ale to asi nikdo. Ale myslím si, že on by to vydržel a ukázal by jim, zač je toho loket…

 37. Myslím, že by nebyl v dobré společnosti…

 38. Avatar Radka
  Radka says:

  kandidátPo pátku a sobotě si stejně myslím, že nejlepším kandidátem by byl Jára Cimrman:-)Anketu o největšího Čecha nevyhrál, protože ho zbaběle vyřadili, ale prezidenta by vyhrát mohl. V tomhle blázinci by to bylo zcela reálné:-((

 39. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Vždy’t jsem to říkalaChtěl mu vrátit babu a udělalo se mu zle:-))Ale, že si hrají na babu na toaletách, to je teda hnus.

 40. taky dobrý„Lidovecký senátor uvedl, že jej na toaletách oslovil neznámý mladík a nevybíravým způsobem na něj vychrlil tři otázky. Senátorovi se udělalo špatně, když se jej snažil chytit.“http://domaci.ihned.cz…-toaletachCo to je za bordel, že se v době volby prezidenta po hradních hajzlech potulují „neznámí mladíci“ a kladou tam senátorům otázky? Ostatně, bůhví, jak to bylo – umím si představit, jaké otázky kladou neznámí mladíci na záchodě :-)).Mně tedy taky jednou položil neznámý mladík na záchodě otázku, ale zkolaboval málem on – má přívětivost k sexuálním menšinám záchodová dobrodružství nezahrnuje.Senátorovi se prý udělalo špatně, když chtěl mladíka chytit. Co to muselo být za otázky, že ho po nich ještě honil (toho mladíka, proboha), se asi už nedozvíme. Mně osobně by se asi zvedl kufr už po těch otázkách 🙂

 41. Avatar Radka
  Radka says:

  217Protože mocí mermo chtěli navrhnout ženskou, aby se neřeklo. To mohli taky třeba Čejkovou:-)No mě spíš zaujal Motejl:-))Já bych řekla, že s každým dalším přibyvším kandidátem stoupá šance Klausovi. Tak jen houšť.

 42. a je vymalovánoBobošíková for president!http://zpravy.idnes.cz…domaci_janJá nevím, proč se u nás s možnými politickými zdroji zachází takto.Švejnara bych rád viděl na ministerském postu, Bobošíkovou v komunální politice. Ale for president? Proč?

 43. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  To už se nedá jinak brát jen s humorem.Já bych je seřadila do jedné řady, tak jako v tělocviku na základce a rozpočítat! První, druhý a pak z klobouku losovat, který kandidát je první a který druhý.Když tři nejsou a jen jeden hlas který rozhodne?

 44. Avatar Radka
  Radka says:

  asi tak nějak…Před pěti lety všichni vykřikovali, že jsou pro přímou volbu. Pak pět let nic, a teď se den dohadujou jak vůbec volit, a že je vlastně škoda, že není volba přímá (ale to by pak nebyly ty igelitky…) Pak z toho tři z nich jebne. A je vymalováno. Dva dny „práce“ (platy za tu dobu cca 1,6mio-nepočítám další lidi) na nic, jen na to, aby předvedli, jak jsou neschopní, podlí, křiví…A za týden repete. Před světem vypadáme fakt jako vyspělá země, která má politiky na úrovni:-(

 45. No, tak to teď čtu – o jeden hlas. To už si vážení opravdu implantujte takové volby do rekta i s oběma kandidáty.

 46. Avatar Radka
  Radka says:

  graver a jiřinaNo já nevím, já už to ani neberu s humorem. Je to ostuda, co předváděj:-( Jak něco takovýho jako je ta banda intrikánů může rozhodovat o čemkoliv…

 47. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Někteří hrají na schovávanou a možná budou hrát na babu. Už se těším:-)))

 48. Jak to tak sleduju, začínají nám voli(telé) nějak odpadat. Jo, jo, je to hokna, volit prezidenta. Buďme rádi, že není přímá volba – aspoň na mě nikdo v hospodě nedělá nátlak :-))

 49. Avatar Radka
  Radka says:

  a ještě větší hrůzaje to, že o nás u nás poslední dobou o všem rozhodují komunisti:-((

 50. Avatar Radka
  Radka says:

  Hrůza…Tak Vám teda povím, že to, co dnes páni posl(r)anci předvedli, to teda stálo za to. Bez rozdílu stran, věku a pohlaví. Vlček nezná jednací řád a vede to, Grebeníček si bere do úst Palackýho, Masaryka a ještě tam zaplete Škrlovou (to byl snad největší šok z dnešních výstupů), hádají se jak malí haranti…Kristovanoho, koho jsme si to zvolili??

 51. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  dívadloDívadlo je to moc hezký. Pimrdlata taky dobrý, Patroubek spokojeně rozvalený, sem tam pospávají, vesele si povídají. Oni se dohodli, že se na ničom nedohodnou.

 52. Avatar Radka
  Radka says:

  206No jo, ale aby to nebylo nekonečný představení:-((BTW: Myslíte, že to divadlo, co předvádí, nás vyjde levněj???

 53. Nechápu, na co si stěžujete. Víte, kolik dneska stojí lístek do cirkusu nebo do kina? Tady to máte zadarmo :-))

 54. Avatar Radka
  Radka says:

  204Že jsou to pitomové všichni, ať už oranžoví, rudí, zelení, černí či modří. A hanba by je měla liskat za to, co předvádějí:-((( Spíš to vypadá, že zase budeme nějakou dobu bez prezidenta. Pak by byl nejvyšší ústavní činitel Topolánek, a to bysme si teda pomohli:-(((

 55. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  No šak vidímCo tomu říkáte??

 56. Avatar Radka
  Radka says:

  Jiřině:-)No šak uvidíme. V pátek budeme chytřejší. Paroblbek prohlásil, že první kolo rozhodne…:-))BTW: Ve finále je to stejně jedno, neb má tak malé pravomoci, že je opravdu jen figurka. Jde jen o ten pocit.

 57. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  199Já jsem se určitě nenechala ovlivnit a že Klaus není nula, vím docela dobře . Já jsem jen citovala:-)) a taky netvrdím, že se mi to páčí, možná i Švejnar byl zaskočen a možná to ten tatínek ani neřekl. 197 – Ptala jsem se Hurvínka, ten v tom má taky jasno…

 58. 199Já sice občas trpím sociální naivitou, ale kolik a jakých lidí se nechá ovlivnit tím, že Švejnarův fotr řekne, že Klaus je nula :-)).Ti by stejně Klause nevolili…

 59. 197Byl tam jako stážista při svém působení na EÚ ČSAV. To bylo v devětašedesátem – tehdy to nebyl až takový problém. Lajnu ovšem i tenkrát musel držet každý, kdo něco podobného chtěl, takže takové „svinstvo“ vyhrabate v podstatě na každého, kdo se podíval dál, než za Vihorlat.Ostatně se zeptejte Rosse Hedvíčka – ten v tom má jasno…

 60. Avatar Radka
  Radka says:

  197Ještě k tomu jak za komoušů. Já nepsala o tom, že kvůli tomu, že je synem estébáka ztrácí hlasy. Oceňuji, že jak to vyšlo najevo, tak se k tomu otevřeně vyjádřil a nekličkoval.Myslím, že mu uškodí proto, že estébák radí, koho mají volit.

 61. Avatar Radka
  Radka says:

  197Nevím, já jeho životopis nečetla.No, jak za komoušů… Já mám spíš tu zkušenost, že když byli biti rodiče, děti, pokud měly aspoň trochu rozum, musely nutně být antikomunisti a být stejní, ne-li větší (myslím antikomunisti) než rodiče.Já teda alespoň neznám žádného potomka taťky dřícího v Jáchymově či mamky zavřené na Pankráci, který by byl vlezl do strany nebo jim jakkoliv pomáhal. Nedovedu si představit nikoho, kdo viděl, co komunisti dělají jeho rodině a společnosti a stal by se komoušem. To už by teda musel být totální křivák. Uznávám, že naopak to znám, když se dětičky komunistů zvrhly v chartisty apod:-).

 62. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  RadkoSouhlasím, ale pak to je jak za komoušů. Tvůj táta byl podnikatel či podepsal chartu a ty za to chlapečku půjdeš do kravína. Několikrát opakovaná otázečka, nikdy nikdo neodpověděl, aspoň já jsem to nezachytla. Jak se pan Václav Klaus dostal na studie do USA?

 63. Avatar Radka
  Radka says:

  Jiřině:-)No vidíte:-) A hned je to o něčem jiném, než když jen hážete blátem po „nevyvoleném“ kandidátovi:-)I když s Váma v mnohém o Švejnarovi nesouhlasím, je to koečně o NĚM. Já mám teď ale obavy, že taťka Švejnarovi trochu zavařil, jak přijel ze Švýcar vysvětlovat, jaká je Klaus proti jeho synkovi nula:-) Ono se to od bývalýho vnitráka poslouchá dost divně. Kdyby zůstal doma, udělal by pro synka asi líp:-)

 64. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  ŠvejnarŠvejnarův otec o něm říká „Má rozhled, dělal výzkum všude ve světě. Klaus je proti němu nula. Klaus je podle něho expert na vykrádání a jako ministr financí byl spojený s tuneláři“. Tolik otec, no každý si chválí svého synka a kdo chce tak si vzpomene.Švejnarova minulost nemá selhání, nepotřebuje nic okecávat.Jde do toho s čistýma rukama.Je inteligentní, má přehled a hlavně není propojený s těmi mafiány-poslanci.Švejnar se netváří, že je odborník na všechno a všemu rozumí.Má dar naslouchat a diskutovat, je skromný a nejde mu o slávu a osobní prospěch. Nefandí jen jedné straně.Pan Švejnar mi přijde na rozdíl od pana Klause daleko víc osobností nadstranickou tedy daleko víc sjednocující. Jsem pro Švejnara.

 65. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněProsím vysvětlete mi, proč ti, co chtějí Švejnara nepíší o něm, o jeho kladech, činech, schopnostech, vizích, ale jen o tom, proč ne Klause, o záporech protikandidáta?:-))Berte to tak, že máte obhájit volbu Švejnara. Co napíšete?

 66. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Dobrá jdem na prezidentaAsi vyhraje Václav Klaus. Ale některé myšlenky mi připadají docela rozumné. Klaus nepřesvědčil, že je nadstranický jako čestný člen ODS je jako když byl Husák generálním tajemníkem KSČ,nevysvětlil tajné sponzory ODS, ani jeho arogance a nadřazenost nepolevila, má blíž k penězům než k životnímu prostředí. Mohla bych pokračovat , ale je fakt, že je hezčí.

 67. Ctěné publikum se tímto zdvořile žádá, aby se v této diskusi dle svých možností nadále věnovalo pouze pomlouvání kandidátů na prezidenty.S tím kopáním mi to už připadá, jako by to psal sám Zkopaný 🙂 (pokud tento fenomén znáte).

 68. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  185,186Radka je normální!!! Přísahám, na moji již pět týdnů bolavou pravou ruku:-))

 69. Avatar Radka
  Radka says:

  ještě ukázka lhaní:…vykřikuje jak bezlepková mouka je dnes levnější než za vlády komunistů..Kde? Kde to prosím vidíte? Nikde. Tak kdo lže? Odpovíte, nebo zase nic?…Podotýkám -Radka NEODPOVĚDĚLA!!Na co?? Vy jste se ozvala nebo požádala o kontakt?? Já si toho buď nevšimla, nebo opět lžete Vy.Radka kope když nemá argumenty:Radka napsala:“Díky, ale žádný kontakt nepotřebuju. A o léčbě dis… s Vámi polemizovat nebudu, jsou na to větší odborníci:-) Co je na tom za kopání?? To, že napíšu, že kontakt na ppp nepotřebuju? To už si ale fakt děláte srandu… Já dodávám a troufnu si tady Radku obvinit,že lže!A asi často.Neargumentuje z vlastních zkušeností a snaží se cosi najít na internetu z různých blogů..Ježišmarjá to už se nedá ani komentovat. Odborné články jsou podle Vás jakési cosi z různých blogů. Konkrétní odkazy na e-shopy, ceny či akce je kopání, to, že vám někdo řekne, že jde koupit jedině za 120 je nevyvratitelný argument. A Vy za argumenty považujete jedině vlastní zkušenosti (viz např. strýček v americe). Cizí zkušenosti či vědomosti jsou pro vás kopání, vaše tvrzení pádný argument. Copak ten nesmysl nevidíte??

 70. Avatar Radka
  Radka says:

  Ivaně ještě naposledyVy mluvíte cosi o kopání kolem sebe. Zkuste se opravdu férově zamyslet nad Vašimi příspěvky. Někdo napíše argument o daních v USA – čísla, fakta. Vy o strejčkovi. A je ticho. Tak kdo má argumenty a kdo kope kolem sebe?Vy napíšete o tom, že dislexie nelze léčit. Já napíšu odkaz na článek doktora, který se léčbou dislexie už léta zabývá. A úspěšně. Kdo má argument a kdo plácá z vody?Vy napíšete – Nevím,odkud berete tuto jistotu = i po té reformě ti bohatí odvedou do kasy stokrát víc:-). Já odpovím kupeckými počty, z nichž vyplývá, že opravdu odvedou stokrát víc. Argument jak vyšitý. A co Vy? Berete to jako kopání a mlčíte.Běžte do háje, sama nedokážete byť ani na vteřinku připustit, že někdo jiný má pravdu nebo jen polemizovat s jeho názorem. Nevím proč dokola všude píšete, o kolik lidí jste se starala a jak jim pomohla. Při debatě o čemkoliv. Proboha proč? Myslíte, že jiní to nedělají? Myslíte, že o tom píší taky? Nevím, proč bych třeba měla psát o smrti mé maminky nebo ostatních blízkých na netu jako vy, jak dlouho, proč, jak, s kým atd…Připadá Vám to normální?????

 71. Avatar Radka
  Radka says:

  moukaNikdo se neozval, tak jsem informaci neposílala. Takže:např. Od 26.3. – 6.4.2007 velikonoční akce na bezlepkovou mouku. Cena 48,- Kč při odběru 10kg. Od 7.5. – 25.5.2007 ke Dni celiaků cena je také 48,- Kč. bez DPH. Osobní odběr u dodavatele: Firma Mantler CZ, s.r.o. Cukrovarská 33 196 00 Praha 9 – ČakovicePři nižším odběru se platilo kolem 58 Kč.Zkuste kouknout tady. Jsou zde sice ceny většinou za 400g, ale i tak do 120 daleko. http://www.zdravanota.com…228_249zde píšou cenu „kolem“ sto korun, ale je počítána z průměru: nejlevnější 60 Kč a ty zahraniční samozřejmě víc. Ale v dnešní době se výrobou bezlepkových potravin zabývá víc a víc slovenských a českých firem.http://209.85.129.104…;lr=lang_cs

 72. Avatar Radka
  Radka says:

  ještě k dyslexiiTakže Váš „argument“, že se nedá léčit je, že je to vývojová vada. Fajn. Vývojové vady se neléčí? To nemyslíte vážně, že? Např. rozštěp je vývojová vada, s tím snad souhlasíte. A neléčí se? Potkáváte spousty lidí s NELÉČENŹM rozštěpem? Pokud informace doktora Tyla považujete za „jakýsi“ blog, dobrá. Já pana Tyla beru jako velkého odborníka s viditelnými prokazatelnými výsledky v léčbě dislexie.

 73. Avatar Radka
  Radka says:

  185Milá Ivano, starejte se o své. Vůbec nevíte, jak to bylo. Víte jen to, co vám napíše Jana. Jestli jsem podivín nebo ne, to rozhodně Vy nemůžete posoudit:-) Zkuste mě posuzovat pouze podle toho, co jsem Vám kdy napsala a ne podle toho, co Vám o mě píší jiní:-)

 74. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Vy jste opravdu podivín Radko.Milá Radko,jak říkáte,že jste dostala“prdlačky“To musíte zveřejnit svojí adresu,když né do svého zaměstnání…tak aspoň domů…a nebo někam,kam by pošta byla schopna Vám vaši výhru doručit.Myslím není slušné kohokoli na BC napadat,že nedrží slovo!!

 75. Avatar Radka
  Radka says:

  sázkaOd té doby, co jsem se vsadila na BC, vyhrála a dostala prdlačky, se po netu nesázím:-))

 76. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  tak kdo bude prezidentem??vsadíme se???

 77. Avatar Ivana
  Ivana says:

  GraveroviTo zíráte: „kdo by měl být prezidentem“ -to je tak,když se sejde skupinka ženských.“zdrbnou kde co“Je vidět,že máte své zkušenosti a slušně trpělivě jste to snášel.Pane Gravere má zkušenost:když mám vyvrtaný zub.Dám si na jehličku „malý“kousek vaty,namočím jí do Alpy a snažím se jí vložit do vyvraného místa.“takto to dělám několikrát za den“A jíst pouze s vatičkou v tom zubu.No,ale věřím,že jsem nevymyslela nic tak neobvyklého,zázračného!No „dobrá rada nad zlato“že.Ale také jsem se setkala s názorem,že každý stomatolog vás domů s otevřeným zubem nepustí,dává se tam někdy dezinfekční vložku s částečným umrtvením…tak nevím zda Vám má zkušenost k něčemu bude.

 78. Avatar Ivana
  Ivana says:

  JiřinceTo je pravda,maminku Vám nikdo nenahrdí,vždy je jedinečná..Hýčkejte si jí!!Z mé tvorby:Máma,to slůvko hřeje u srdce.Máma,to je ten kdo nastaví ti rameno,když ti hlava padá únavou.Každá bolest s mámou malicherná stává se …a dnes zaslouží si pevně obejmout a hladit po vlasech!!!!!!!!!!!!!!

 79. Avatar Ivana
  Ivana says:

  S těmi odborníky souhlasím!!!!!!!!!V této oblasti jste…z Vašich úst „mimo mísu“Jinak maminka mi v mé přítomnosti umírala několik hodin.Je to už víc jak čtyři roky.Porucha trávení odešla při své váze 34kg v bolestech.Odchod byl pro ni už DAR.

 80. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněDíky, ale žádný kontakt nepotřebuju.A o léčbě dis… s Vámi polemizovat nebudu, jsou na to větší odborníci:-)

 81. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněJá bych to ještě zobecnila. Buďte ráda za to, že vůbec máte matku:-)

 82. Avatar Ivana
  Ivana says:

  „KOMPENZACÍ“ vzájemné vyrovnání,poskytnutí náhrady.

 83. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Ivance i RadceJá jsem myslala jaká jsem chudinka, když mám nechodící matku a ono je to jinak. Já můžu být vlastně ráda, že mám jen nemocnou matku a jinak, až na nějaké alergie a astma je moje velká rodina celkem zdráva.Gavere děkuji, asi zvolím stáhnutí z webu.

 84. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko hrozně nerada by jsem se Vás nějak dotkla.A budu se opravdu snažit Vám to co nejvíc přiblížit.Dám Vám kontakt,pokud opravdu řešíte doma nějaký ten problém.IPPP „je to ředitelství ppp“jestli budete stát o telefon či přesnou adresu,či i Email.cz Mohu Vám ho Přeposlat.A opravdu jen něco málo- Dysleksie NEDÁ léčit „není to nemoc!“Je to vývojová porucha,tudíž nevyléčitelná!Naučí Vás s tímto jen žít.A dysgrafie -ta je ještě složitější s nějekou tou „kmpenzací“

 85. 164Máte samozřejmě právo na český návod, v případě nákupu přes internet dokonce můžete telefon vrátit, můžete prodejce nabonzovat ČOI, že nedává české návody (to je dnes docela rarita), le nejrychlejší řešení je stáhnout manuál z webu – k většině MT se dají v pohodě najít.

 86. Avatar Radka
  Radka says:

  Je mi jasné, že všechno znáte a víte líp, ale přesto zkuste třeba tohle:http://www.rodina.cz…lanek447.htmhttp://www.ceskaskola.cz…CAI=2125A k té mouce. Cena se pohybuje od 60ti korun za kilo. O velikonocích na netu prodávali dokonce za 48 korun.

 87. Avatar Ivana
  Ivana says:

  A Radko,abych byla úplně přesná a Vy mě tady nenapadala,že to taky není tak úplně pravdivé…musím dodat přesněji.Disleksii se začal vážněji zabývat,až pan Matějíček,nějaký čas měl ordinaci i v Brně „i tam se mnou maminka jezdívala“se synem od sedmi let já docházala k člověku,který u pana Matějíčka začínal“praktikoval“a pedagogickopsychologická poradna je zřízena MŠMT né tak dlouho! To jen pro Vás!

 88. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Ještě maličkost.Paní Radko, NIKDY NELŽU !Ale u nás se říkává „každý hádá podle sebe“

 89. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Milá Radko jen k tomuto.*-**Fajn. Já mám doma nejen stomika, epileptika, cukrovkáře a človíčka s bezlepkovou dietou. Ale i alergika na cokoliv, co má vitamín C, med, a ovoce vůbec, Apod…Co to pro mě znamená? Že o to víc se musím snažit, abych jim vynahradila ty jejich problémy. A s tou moukou za 120 zase lžete. Je kurevsky levnější:-) Za komoušů byla sakra drahá, ale teď se to pomalu srovnává. Pokud Ta vaše rodina kupuje za tak draho, ať se ozve. Ráda poradím:-)) TO mě opravdu zaujalo,jeko kdyby jsete mě znala …nebo měla tentýž problém jako já.Ovšem já musela v tu dobu zůsta doma.Jelikož tatínek jako ten cukrovkář si nezvládal píchat inzulín,měl amputovanou nohu a katetr a i v tu dobu u mě žila má maminka se stomi sáčkem“nemocná celiatička“ nechodící s pleny a taktéž tam byla ve stejnou dobu ještě bezdětná tatínkova sestra s plnou bezmocností „dekubity“a s pleny. „všichni po několik let“Ještě ta mouka prosím u nás opravdu dnes je k sehnání za 120kč a já jí ještě před čtyřmi roky kupovávala v Brně směr ČERNÉ POLE – za 80kč. Dislesie lečitelná?No můj syn to po mě zdědil…navštěvujeme od jeho sedmi let pedagogickopsychlogickou poradnu -no ty by zírali na váš poznatek.Mimochdem je sylný alergik…na kde co.Jelikož to zdědil z obou stran“po svých rodičích“Ta rodina o které píšu není má,ovšem mě znají- vědí,že jsem cosi také byla nucena řešit.Snažím se jim pomoci,teda pokuď je to možné…

 90. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  168Jasně není to OK.To je nekonečný příběh, já i vy, uděláme prd. Zdravím Jiřina

 91. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřceBacha, já píšu, že kdo může a nechce, ať třeba pojde. Podle vás je o.k., že ten, kdo je zdravý, nedělá, a bere prachy?? Podle mě ne. A bohužel je jich čím dál víc. Na Váš důchod ještě má kdo dělat, ale co za dvacet, třicet let??? Takže pořád budeme dělat na ty, co se jim nechce dělat? Mě se to teda nelíbí:-((

 92. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Je mi hambaJá se snažím přispívat, ale je to hrozný když to čtu, je to kapka v moři. A hlavně ani nevím kam ty peníze jdou:-O Kdo nechce, tak ať třeba pojde… TO JE DOST SÍLA!!!!!

 93. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněJá dnes koupila tatíkovi foťák. Taky tam píšou nějaký sprostý slova…Zítra jdu vrátit. Oni se to jednou naučí, že prodávají čechům a tudíž musí mít český návod:-))

 94. Avatar Radka
  Radka says:

  graver a iva, postupně:-)ano, veveří 32. kolem sedmé:-)a teď teda ještě jednou ivaně:prezidenta mohlo dojít k malému krůčku-k jakési změně k lepšímu!***ke změně ano. ale nikdo neví, zda k lepšímu nebo horšímu:-))“Sama za sebe-pohybuji se hodně mezi lidmi právě těch těžce nemocných a těžko by jsem přesvědčovala Vás,kteří se pohybujete v oblasti daní či jste zaměstnaní v úřadech státní správy. ***milá Ivano, stále Vám píšu, že i já se pohybuji mezi těžce nemocnými. Ať už v rodině či v hospicu. Takže o tom taky něco hodně vím. Mě spíš zarazilo to vaše – až to poznáte či jak jste to psala. Ivanko, já to už dávno znám.Já jsem diagnostikována DISLEKTI-DISGRAFIK..tudíž se opět omlouvám za své překlepy,chyby…DĚKUJI. Prosím. Mám jednoho doma. Disleksie se dá léčit. Disgrafie též. Diskalkulie neeee. Dispinxie taky ne. Ale pořád to berete jako útok, já to myslela tak, že opravdu kolikrát nelze Vašim příspěvkům porozumět.,kde vzít peníze pro lidi,kteří si nejsou schopni vydělat dost peněz i na tu obživu!Totiž nikdy nevíte,kdo chce pracovat či nechce a nebo z jakýchkoli důvodů nemůže!! ***ale ono to jde poznat. Jen to chce chtít.Poslední poznámka,prosím..Dnes jsem se setkala s rodinou „je na tom finančně moc špatně“ i se všemi soc.příspěvky nelze vyjít!!Je to pracovitá DĚLNICKÁ čtyřčlená rodina,ovšem má tu smůlu,že jsou postiženi tím,že se u nich vyskytují hned tři kteří trpí celiakyi.Jejich obživa-malý příklad 1kg mouky 120kč atd. Jistě teď chápete,že já hájím spíš ten lidský přístup.Člověk-člověku.Bohatí se uskromní bez jakéhokoli pocítění a pomůžou slabému. Vždyť ten umí to a ten zase tohle… *-**Fajn. Já mám doma nejen stomika, epileptika, cukrovkáře a človíčka s bezlepkovou dietou. Ale i alergika na cokoliv, co má vitamín C, med, a ovoce vůbec, Apod…Co to pro mě znamená? Že o to víc se musím snažit, abych jim vynahradila ty jejich problémy. A s tou moukou za 120 zase lžete. Je kurevsky levnější:-) Za komoušů byla sakra drahá, ale teď se to pomalu srovnává. Pokud Ta vaše rodina kupuje za tak draho, ať se ozve. Ráda poradím:-)) Lidé se honí za pohodlím a nikdo si neuvědomuje,že jsme jeden bez druhého jen drobnůstka v tomto světě,neboli jen pouhý zlomek vteřiny ke srovnání s přírodou ***Ano, s tím souhlasím. Ale držím heslo: kdo může, ať si pomůže. Kdo nemůže, tomu pomozme. Kdo nechce, tak ať třeba pojde…

 95. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  graverovi odbočení od bolestiMožná Vás rozoptýlím. K0oupila jsem po internetu nový mobil a přišel mi jen anglický manuál. Písmenka znám, ale jsou nějak blbě seřazený:-)Tak co dělat???

 96. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  zubařiMám kamarádku zubařku, a ta vždy říkala, máš zánět??? VEN stejně to jinak nedopadne, je to jen otázka času a co kdo vydrží. Mic není navěky:-)))Držím pilu Jiřina

 97. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  vytrhnout!!!je – li tam zánět VEN HAJZLE JEDNI!! POotovost 90,.Kč

 98. 159Na Veveří? Máte něco na bolení zubů?

 99. 158Prosímjich, nepište tak dlouhé komentáře, když nás bolí zub!“Lidé se honí za pohodlím a nikdo si neuvědomuje,že jsme jeden bez druhého jen drobnůstka v tomto světě,neboli jen pouhý zlomek vteřiny ke srovnání s přírodou“Pod to bych se podepsal. Ale že si to uvědomujeme, ještě neznamená, že v tom nebudeme pokračovat. Carpe diem, carpe jugulum…

 100. To je tak:- bolel mě zub- šel jsem k zubaři- zubař vrtal, páčil, kutal… kasíroval- zub bolí víc, než před tím- slivovice, fernet, víno, moc peněz- zub, sviňa bolí dáltak co je sakra blbě…Kde jsou čtyři růže – já znám jen Four Roses?

 101. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Pane Gravere a jiní.Já se vrátím s odpuštěním v této debatě o kousek zpátky.Debata začala“kdo by měl být prezidentem“fajn zajímavé téma.Pár větiček o panu Švejnarovi,snad mi nebudete vyvracet to,že pan Švejnar na spoustu lidí působí víc citlivěji v soc.oblastech oproti panu Klausovi.Máte pravdu,tak jako mnoho lidí,že pana Švejnara neznáme!Jen doufáme,troufnu si říct víc jak polovina našeho národa,že by výměnou prezidenta mohlo dojít k malému krůčku-k jakési změně k lepšímu!No,že v této debatě se hovoří i o stávajícím panu prezidentovi panu Klausovi…ano toho známe,neříkám,že vše co udělal bylo špatně „nikdo není dokonalý“,ale je pochopitelné,že se začala rozebírat kuponová privatizace,rozprodávání státního majetku atd.tuneování toli známé a omílané i zahranicema našeho státu.Taktéž došlo i na pana Havla,kde debata skončila nedokončenou větou od pana Gravera.Následně se přesunula debata Radčinou poznámkou,že je chyba,že se zastavila privatizace zdravotních ústavů i na to je spousta rozdílných názorů,“to je pochopitelné“Sama za sebe-pohybuji se hodně mezi lidmi právě těch těžce nemocných a těžko by jsem přesvědčovala Vás,kteří se pohybujete v oblasti daní či jste zaměstnaní v úřadech státní správy.A odpusťte,že se tady trošku pozastavím.Radka posunula debatu k reformám a mě zaujala její poznámka = „Každej podle svých možností(nefachčenci nic,ostatní makat seč můžou)a každýmu podle jeho potřeb)Ono i po té reformě ti bohatí odvedou do kapsy stokrát víc.Tím končím“…..No lidičky nemůžete se divit,že jsem tady Radku přirovnala ke zvířeti“nebylo to míněno ve zlém“ Radko já napsala,“no Vy se TEĎ chováte,jako to zvíře“ tím jsem samozřejmě navázala na mé předešlé přirovnání ROZDÍLU vztahů zvířete k zvířatům a člověka k člověku.Radky se toto přirovnání dotklo.A začala kolem sebe kopat-cituji:Ivano,Vaše duševní pochody jsou mi záhadou..čtu pozorně,i když po vás je to kolikrát fuška:-) Vaše příspěvky jsou kolikrát tak zmatené,skáčete z jedné věty do druhé aniž byste první dokončila,opravdu je kolikrát problém pochopit,co tím chtěl člověk říct.Chybějící písmena si dokážu domyslet,pravopis taky přeluštím…K tomuto by jsem ráda dodala..Víte já uznávám,že pravopis není moje silná stránka,ale JE od Vás pěkné,že útočíte tímto směrem i to o Vás něco vypovídá…Takže né jenom Vám…Já jsem diagnostikována DISLEKTI-DISGRAFIK..tudíž se opět omlouvám za své překlepy,chyby…DĚKUJI.No ještě by bylo odemě slušností zareagovat na otázku položenou panem Graverem-né,nevím to tolik dopodrobna a dám ruku do ohně,že Vy taktéž NE!K milionářské dani jsme se dostali v debatě,kdy jsem já podotkla,kde vzít peníze pro lidi,kteří si nejsou schopni vydělat dost peněz i na tu obživu!Totiž nikdy nevíte,kdo chce pracovat či nechce a nebo z jakýchkoli důvodů nemůže!!Poslední poznámka,prosím..Dnes jsem se setkala s rodinou „je na tom finančně moc špatně“ i se všemi soc.příspěvky nelze vyjít!!Je to pracovitá DĚLNICKÁ čtyřčlená rodina,ovšem má tu smůlu,že jsou postiženi tím,že se u nich vyskytují hned tři kteří trpí celiakyi.Jejich obživa-malý příklad 1kg mouky 120kč atd.Jistě teď chápete,že já hájím spíš ten lidský přístup.Člověk-člověku.Bohatí se uskromní bez jakéhokoli pocítění a pomůžou slabému.Vždyť ten umí to a ten zase tohle…Lidé se honí za pohodlím a nikdo si neuvědomuje,že jsme jeden bez druhého jen drobnůstka v tomto světě,neboli jen pouhý zlomek vteřiny ke srovnání s přírodou

 102. Avatar Radka
  Radka says:

  graveroviNo já mám tušení, že to nebude zahlazování stop…spíš naopak:-)))A když bolí zub, jde se k zubaři. Nebo nemáte těch 30 korun?? (pardon, to bylo rejpnutí. Já se jich též bojím. Ale třeba když budete nasranej, tak na bolest zapomenete. Nebo pojďte zítra na pivo. Ke čtyřem růžím. Ručím za to, že zapomenete i na to, jak se jmenujete:-))

 103. … nebo nereaguje vůbec, což je taky odpověď.Že mají na Oáze zavřeno za účelem zahlazování stop ještě neznamená, že se demagogové seběhnou sem.A vůbec, bolí mě zub, tak mě neserte.

 104. Já nemám problém s pochopením, co je milionářská daň ani že je to pitomost. Já se ptám Ivany, odkud a jaké informace má o MD v USA. Když někdo prezentaci konkrétních čísel označí za povrchní, tak čekám, že buď o tom ví víc a upřesní to a nebo řekne na rovinu, že víc neví.

 105. Avatar Radka
  Radka says:

  graver – milionářská daňKukněte na Wiki, tam o ní píšou (milionářská dávka).Ale pěkně je to popsáno např. tady http://www.mesec.cz…onarskou-dan/nebo tady http://www.pehe.cz…k-02-09-02.htmve světě už prostě přišli na to, že je to hovadina. Tak by se to mohlo zavést u nás:-)))Každej ekonom potvrdí, že se jedná o něco tak nemorálního a ve finále neefektivního, ale pro uši těch, kterých se to netýká to zní jako rajská hudba. Vrátili ti pole? Tak plať! Že nemáš příjem? Nevadí, prodej pole. Prostě prasečina.

 106. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko já napsala“no Vy se TEĎ chováte,jako to zvíře“ tím jsem samozřejmě navázala na mé předešlé přirovnání ROZDÍLU vzthů zvířat k zvířatům a člověk k člověku.Jestli se Vás na tomto přirovnání něco dotklo.Je třba se nad tím zamyslet.Dejte to třeba do debaty,jak statné zvíře sežere to oslabené,využije jeho bolesti.A čím by se měli lidé od zvířat odlišit?Z Vašich úst….Kopu kolem sebe? Ale Ivano…To, že píšu své názory a argumenty je kopání? Každá debata není jen mazání medu kolem úst a přikyvování. Já vás za vaše názory snad napadám? Ale Radko své názory tady snad píšou všichni,ne?No jestli je Vaše předhazovní pravopisů či jiných nedostatků Vašeho protivníka Váš názor argument,dovolte to ponechám na zdodnocení lidem co jsem pouze nakokují.A Radko já Vám přece na nic nepřikývla a aby jsem Vám jakkoli mazala med kolem úst o tom taky nic nevím.Právě,že mě nenapadáte za mé názory ,ale za něco úplně jiného..tomu říkám,že kolem sebe kopete.. Kopání to jsou ty argumenty,jak Vy ráda říkáte“mimo mísu“ Myslím si,že nějaké to překlepnutí či i pravopisná chyba nenění můj daný nýzor na téma.Ještě dodám k tomu ,že na Vás ten či onen vyložený názor druhého působí zmateně i to pokládám v debatách za logické…neznáme lidi kolem sebe.Radko i na mě kolikrát Vaše příspěvky působí zmateně a snažím se je pochpit. Není možné lidem vidět do hlavy,nemůžeme číst jejich myšlenky.Pouze,když s jedním člověkem žijeme už několik let „říkáme,že ho máme přečteného…už dopředu víme co nám na naši otázku odpoví“ A Radko,chyby občas děléme všichni ne?Ano někdo víc a někdo né tak často.

 107. 144Ano, studoval jsem to velmi povrchně – k podrobnému studiu nemám čas ani chuť. Právě proto se vás ptám, jestli k tomu můžete říct něco konkrétního (s tím strýčkem v Kanadě si samozřejmě děláte prdel – to asi nebudete vážně označovat za zdroj informací o milionářské dani v USA).Já vím jenom to, že **federální** income tax v USA je progresívní, ale nevím, jestli nejsou nějaké lokální úpravy, které by bylo možné za milionářskou daň označit (netvrdím, že nic takového v USA není, jen se vás ptám).“Milionářská daň je sic na několika hodinové školení“To tak možná pro vorvaně po frontální lobotomii. Když se vás někdo na něco ptá, tak nemlžte a neurážejte ho tím, že by to stejně nepochopil. Jasná otázka: co víte o milionářské dani v USA?“je to mimořádná daň,kterou člověk platí ze svého majetku … po překročení několika milionů“Tahle definice ale platí i pro progresívní zdanění. Milionářská daň v mém chápání je zdanění lidí nad určitou hranicí příjmů, oddělené od existujícího daňového systému a cílené konkrétně na tuto skuponu. Tzn. máte např. progresívní zdanění do 35%, ale lidi s příjmem nad xxM ročně platí 55% + pohyblivou složku – je tam ten skok.

 108. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněKopu kolem sebe? Ale Ivano…To, že píšu své názory a argumenty je kopání? Každá debata není jen mazání medu kolem úst a přikyvování. Já vás za vaše názory snad napadám? Já vám píšu, že jste jak zvíře? A kt omu pravopisu – to jsem napsala proto, že jsem se vám snažila vysvětlit, proč občas vašim příspěvkům nerozumím. Protože opravdu některé působí zmatečně a vzhledem k množství chybějících písmen, překlepů a chyb se blbě domýšlí, co chtěl autor napsat. Takže konec debaty, pokud napsání mého názoru považujete za kopání kolem sebe, nemá to cenu.

 109. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko já napsala“no vy se teď chováte,jako to zvíře“ tím jsem samozřejmě navázala na mé předešlé přirovnání ROZDÍLU vzthů zvířat k zvířatům a člověk k člověku.Toto jste napsala-(nefachčenci nic, ostatní makat seč můžou) Jak to tak můžete teď odůvodňovat,my se tady přece bavili o přispívání všeobecně lidem sociálně slabím(jak Vy poznáte od stolu ,kdo chce pracovat a kdo nechce či nemůže)Slova nepřevracím,pouze je zkopíruji v debetě kterou jste Vy napsala.Radko nefackuje.Ale čtu a už z vyjadřování či z názorů,které tady každý zveřejňuje si každý udělá o tom či onom člověku názor.Z Vašich úst..***to jste nepochopila. Vaše příspěvky jsou kolikrát tak zmatečné, skáčete z jedné věty do druhé aniž byste první dokončila, opravdu je kolikrát problém pochopit, co tím chtěl člověk říct. Chybějící písmena si dokážu domyslet, pravopis taky přeluštím, ale… Radko Vy jste ale kritik.Co Vy na to?Jo to je VAŠE -být čech- prezidentem čechů- hodnotit moni „neobjektivitu“ -mají plati ve špitále-privatizate tunely -No Radko nejsem dokonalá.Zdaleka se necítím tak dokonalá,jako asi Vy… píšete k věci srozumitelně a hlavně nikdy písmenko nevynecháte atd.Radko vy si přiznáte své nedostatky?Víte já uznávám,že pavopis není moje silná stránka,ale je od Vás pěkné,že utočíte tímto směrem i to o Vás něco vypovídá…A ještě dodám je přece normální,že když dáte téma,že se v debatě názory střídají.Ale Radko u Vás když není mohutně podporován ten názor Váš kopete kolem sebe….

 110. Avatar Radka
  Radka says:

  147Tak strýček v Kanadě mě teda dostal:-))) On to povídal, tak to platí, hlavně v USA a je to pravda:-) Ivano, čekala jsem spíš nějaký odkaz či fakta, když graverovo celkem konkrétní sdělení s konkrétními argumenty považujete za „povrchní“. Takhle nějak vznikají fámy.

 111. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  dobrá , nic se neděje

 112. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Jiřinko nechápu.Jsem pohodář.Ale děkuji.O té dani vím od strýce,žije v Kanadě..

 113. Avatar Radka
  Radka says:

  Ivaně Radko,kdyby jste četla pozorněji v dřívějším příspěvku,neříkala by jste,že se zvíře chová lépe ke slabšímu či i nemocnému zvířeti***čtu pozorně, i když po vás je to kolikrát fuška:-) já někde psala, že se zvíře lépe chová ke slabšímu či i nemocnému? ale no tak, nepřekrucujte, nedoplňujte má slova, a vy pozorně čtěte to, co skutečně napíšu. já psala, že se občas zvířata chovají lépe jak lidé. o slabších kusech tam nebylo ani slovo.Bylo myšleno obecně.(nefachčenci nic, ostatní makat seč můžou) …..Tak tato Vaše poznámka mi utkvěla v paměti. ***víte, nefachčenko je u mě ten, kdo je zdravý a může dělat, ale nechce se mu. O vdovách a postižených dětech nepadlo ani slovo.Vy-Nic o mě nevíte, tak si osobní soudy nechte pro sebe. Radko chtělo by to číst pozorněji! ***to byla reakce na to zvíře. Že vás hanba nefackuje někoho soudit, že se chová jak zvíře, když ani nepochopíte jeho příspěvky, nevíte jak žije, jaký je.K té milionářské dani,to je teda hanba,že VY která se pohybujete v oblasti financí to nevíte.Milionářská daň je sic na několika hodinové školení(Graver se tady ohání jakýmsi proštudováním asi hodně porchně,že?) Jen v několika málo větách,je to mimořádná daň,kterou člověk platí ze svého majetku (po majetkovém přiznání)pouze po překročení několika milionů. ***ale fuj. Kde se o tom dočtu? To je běžná daň v demokratických evropských zemích??? Vždyť i za daň z nemovitostí (což je vlastně daň za to, že se člověk sám postaral o bydlení a nespoléhal na stát) nás evropa drbe.(Mimochodem, majetková přiznání poprvé z návrhu zákona vyškrtli socani:-)))Radko,proč špatně pochopila?Já Vám snad dost srozumitelně napsala (127)“ Já už jsem někde psala,že mimo jíné se také pohybuji ve zdravotnictví -mimochdem jsem cosi podepsala…dost vím,ale jsem vázaná mlčenlivostí.“To pro Radku.***no a já nepochopila, proč to píšete. Radko mluvíte tady o duševních pochodech…no trošku se zamyslete taky nad sebou. ***to jste nepochopila. Vaše příspěvky jsou kolikrát tak zmatečné, skáčete z jedné věty do druhé aniž byste první dokončila, opravdu je kolikrát problém pochopit, co tím chtěl člověk říct. Chybějící písmena si dokážu domyslet, pravopis taky přeluštím, ale…Toto jste napsala Vy ***Tady nejde o to, kdo má více zkušeností. No a po té se zase od Vás dočítám toto…. „Věřte, že zkušeností mám z obou stran hodně.“ ***ne poté, ale před tím:-)) Vy jste se oháněla kolik toho o zdravotnictví Víte, já napsala, že také nejsem v oblasti špitálů nepolíbená. Já nepsala, že mám víc zkušeností, že mohu lépe než vy hodnotit, to vy. Jen na Vaše poznámky (např. Jiřině) jsem chtěla reagovat, že nejen Vy víte něco o špitálech:-))já si své nedostatky přiznám a Vy? ***jistě, já také. A mým nedostatkem je podle Vás co? Že se na reformu dívám jinak než vy? Že mám na kandidáty na prezidenta jiný názor, než Vy? A vidíte, já si myslela, že je to vlastní názor, nikoliv nedostatek:-))

 114. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  IvankoAsi máš nějaký problém, prosím!!! Napiš mi na moji adresu. kasalkova.j@seznam.cz Máme dost stejných problémů. Zdravím Jiřina

 115. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko,kdyby jste četla pozorněji v dřívějším příspěvku,neříkala by jste,že se zvíře chová lépe ke slabšímu či i nemocnému zvířeti(ten statný ho sežere a využije jeho slabého místa.) Já-malý příklad,který Vy nechcete pořád slyšet.Vemte si třeba maminku,která ovdověla a je doma s postiženým dítětem…nezdá se Vám logické,že ten milionář je přinucený přispět víc. Vy-***ale vždyť přispívá víc!!!(nefachčenci nic, ostatní makat seč můžou)…..Tak tato Vaše poznámka mi utkvěla v paměti.Vy-Nic o mě nevíte, tak si osobní soudy nechte pro sebe. Radko chtělo by to číst pozorněji!Já-„Můžete si myslet co chcete.Asi máte opravdu více zkušeností než já“K té milionářské dani,to je teda hanba,že VY která se pohybujete v oblasti financí to nevíte.Milionářská daň je sic na několika hodinové školení(Graver se tady ohání jakýmsi proštudováním asi hodně porchně,že?)Jen v několika málo větách,je to mimořádná daň,kterou člověk platí ze svého majetku (po majetkovém přiznání)pouze po překročení několika milionů.Radko,proč špatně pochopila?Já Vám snad dost srozumitelně napsala (127)“ Já už jsem někde psala,že mimo jíné se také pohybuji ve zdravotnictví -mimochdem jsem cosi podepsala…dost vím,ale jsem vázaná mlčenlivostí.“To pro Radku. Radko mluvíte tady o duševních pochodech…no trošku se zamyslete taky nad sebou. Toto jste napsala Vy***Tady nejde o to, kdo má více zkušeností. No a po té se zase od Vás dočítám toto….“Věřte, že zkušeností mám z obou stran hodně.“ Víte,já si své nedostatky přiznám a Vy?Pan Graver „No já se taktéž snažila vydedukovat cosi z Vaší NEDOKONČENÉ věty!!Tak se také trošku snažte!“No to je tak,když někdo něco nakousne a lidičky dovtipte se… V tom případě se obávám,že Rudolf nepřijel…

 116. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Jo to byla daň do 40 let? Taky dobrý, když jsem se ji zbavila, tak se to zrušilo. Ani jsem nevěděla, že to bylo 55%. Já jsem do r 90 dělala plánovačku pro výrobu textilních strojů:-)) Doufám, že ještě fungují. chich

 117. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněV zákoně o dani z příjmu obyvatelstva bylo i 55%. Nevím už přesně číslo, myslím 389/1990, ale nejsem si jistá. Vy si nepamatuje tzv. „volskou“ daň??:-))

 118. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  nabidkaChci tady napsat moji mailovou adresu.Budu ráda když mi napíšete. kasalkova.j@seznam.cz

 119. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Já jsem našla jen r.1995, § 21 sazba daně 41%

 120. Avatar Radka
  Radka says:

  graveroviNo jo, jenže dohledávat se může jak chce, ono se i najde, ale dokud budou takový zákony jaký jsou, tak to bude asi tak všechno:-((BTW: super byla daň 55%. Asi jste ji taky zažil. A nepřipadlo mi, že by se ti „chudí“ v té době měli líp, než teď.

 121. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněRadko,no vy se teď chováte,jako to zvíře…***tak to jste si mohla odpustit. i když…zvířata se kolikrát chovají lépe než lidé. Houby víte jak se chovám.malý příklad,který Vy nechcete pořád slyšet.Vemte si třeba maminku,která ovdověla a je doma s postiženým dítětem…nezdá se Vám logické,že ten milionář je přinucený přispět víc.***ale vždyť přispívá víc!!!No cítím,že Vy toto asi nikdy nepochpíte,dokud Vy sama nebudete nucena toto praktikovat.Více bez komentáře. ***myslíte si, že jsem vždycky měla plnou mísu? Nic o mě nevíte, tak si osobní soudy nechte pro sebe.Myslím,že víte co je to milionářská daň. V USA je to samozřejnosí jen u nás se tomu brání naši zákonodárci,pravděpodobně by se jich to týkalo a nechtějí si na sebe dělat bič! ***opravdu nevím. A to můžu říct, že se v daních vyznám. Pravda je, že více v těch evropských. Prosím neuhýbejte a vysvětlete mi, co to je.O zdravotních ústavech a zejména o lidech TĚŽCE nemocných s Vámi,odpusťte nebudu diskutovat.Můžete si myslet co chcete.Asi máte opravdu více zkušeností než já. ***Tady nejde o to, kdo má více zkušeností, ale o to, že každý může říct svůj názor. Každý nepíše na netu, o kolik TĚŽCE nemocných se staral, někdo o tom mlčí. To však neznamená, že o tom nic neví.Ivano, Vaše duševní pochody jsou mi záhadou. Občas nevím, „co tím chtěl básník říct“. Takže se omlouvám, jestli jsem Váš příspěvek špatně pochopila.

 122. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  souhlasím milionářskou daň považuji za penalizaci úspěšných. Raději než maximalistické zdanění vysokých příjmů bych viděl úspěšnější dohledávání těch, kteří ty vysoké příjmy našli v cizí kapse.

 123. milionářská daň„V USA je to samozřejnosí“Kdysi jsem se z mladické nerozvážnosti o daňový systém v USA trochu zajímal. Byl bych rád, kdybyste tohle mohla vysvětlit neznalému – co přesně je ta milionářská daň v USA, jak to funguje a které státy máte na mysli?Pokud vím, tak federální income tax je progresívní, přičemž maximální sazba pro 2008 je 35% při income bracket nad nějakých 357kUSD/y. Vy tedy označujete za milionářskou daň tu horní sazbu? To jsme potom měli milionářskou daň i u nás…A ještě něco: můžete mě obvinit z ODSfilie, ale milionářskou daň považuji za penalizaci úspěšných. Raději než maximalistické zdanění vysokých příjmů bych viděl úspěšnější dohledávání těch, kteří ty vysoké příjmy našli v cizí kapse.Není ovšem nad to zkasírovat „boháče“ dvakrát – jednou na přímých a podruhé na nepřímých daních.Holt všichni, kteří vydělají víc, než já, jsou kurvy a stát by je měl zkásnout. A vůbec nezáleží na tom, kolik vydělám já sám – prostě kdo má víc, je špatný.O kteréže cenové skupině jsem to mluvil?

 124. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko,no vy se teď chováte,jako to zvíře…malý příklad,který Vy nechcete pořád slyšet.Vemte si třeba maminku,která ovdověla a je doma s postiženým dítětem…nezdá se Vám logické,že ten milionář je přinucený přispět víc.No cítím,že Vy toto asi nikdy nepochpíte,dokud Vy sama nebudete nucena toto praktikovat.Více bez komentáře.Myslím,že víte co je to milionářská daň.V USA je to samozřejnosí jen u nás se tomu brání naši zákonodárci,pravděpodobně by se jich to týkalo a nechtějí si na sebe dělat bič!O zdravotních ústavech a zejména o lidech TĚŽCE nemocných s Vámi,odpusťte nebudu diskutovat.Můžete si myslet co chcete.Asi máte opravdu více zkušeností než já.

 125. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněRadko…Nemá to cenu. Nevím,odkud berete tuto jistotu = i po té reformě ti bohatí odvedou do kasy stokrát víc:-) ***stačí selská logika a matematika a je tu jistota. Zvýšily se odpočty (a to sakramentsky) a stouplo velmi procento lidí, kteří nebudou daně platit vůbec. A když někdo vydělá např. 10mega a odvede z toho 15%, tak opravdu odvede mnohem mnohem víc než ten, kdo přizná 200tisíc:-) A 150tisíc čistého ročně je zhruba medián v ČR. Spočítejte si, kolik průměrný člověk, tj. cca 11000 měsíčně čistého, s jedním dítětem zaplatí na daních:-) Takže těch opravdu chudých se snížení přímých daní nedotkne. Neplatili nic a ani nic platit nebudou. Radko,mám dojem,že zrovna tyto kroky(myslím milionářskou daň )toto ti naši zákonodárci,kteří se v tom či onom chtějí srovnávat se západem jaksi přelížejí. ***nevím, co myslíte milionářskou daní?????a ke špitálům: já jsem několikrát do roka už po dvacet let ve špitále buď s dětmi, nebo sama se sebou, nebo se tam o někoho starám. Pracovně vidím jak do privatizací tak do hospodaření nemocnic. Věřte, že zkušeností mám z obou stran hodně. A soukromé špitály se nedají srovnat co se péče o pacienta týče se státními ani omylem. Co se týče ohodnocení personálu také ne. Co se týká zneužívání pojišťoven už vůbec ne.

 126. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No to je tak,když někdo něco nakousne a lidičky dovtipte se…No schválně,kdo je tak úžasný,jako pan Graver..- V tom případě se obávám,že Rudolf nepřijel… .

 127. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No nejsi sama….

 128. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No nejdříve takticky žádáte jakési popíchnutí a potom ze sebe děláte ťululunk.Pane Gravere já mám dnes tolik práce a místo toho tady žhavím dratky,no nebýt této opravdu zajímavé debaty,tak se ani nezasměji…všem dík.

 129. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  :-,To jsem z toho taky jelen.

 130. Avatar Ivana
  Ivana says:

  „když nechci ..nedělám to“ Aha, tak to jo. V tom případě se obávám, že Rudolf nepřijel… S těmi problémy Vás ujišťuji,že nejste jediný.No já se taktéž snažila vydedukovat cosi z Vaší NEDOKONČENÉ věty!!Tak se také trošku snažte!Když se budete hodně snažit..možná dojdete k tomu Cimrmanovi….

 131. 127Já mám někdy takové menší problémy s interpretací cizí komunikace. Nemohla byste prosím nějak jednoduše a pomocí základních výrazů popsta, o čem to vlastně mluvíte? Jaká únava, kam jsem se dostal, na koho mám pomyslet a proč do toho pletete mou manželku?

 132. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Kam jste se to zase dostal?……No tam kam se derete, kdyby jste to nechtěl pane Gravere -nedělal by jste to! Musíte si trochu odpočinout….Kolikrát už padáte únavou,ale stačí aby jste na ni jen pomyslel a nová síla Vás postaví opět na nohy.Chápu-takto Vy uvažejete…a snad právě tato myšlenka na Vaší drahou milovanou manželku Vás zpruží a jedete dál! Zlatá to Vaše choť !!! No taktéž miluji Cimrmana.Neměla jsem tu potřebu Vám to pane Gravere recitovat!! Většinou co mě nebere na to nereaguji.Jiřinko,to je mi líto,že máte už tolik zkušeností,rozumím.Já už jsem někde psala,že mimo jíné se také pohybuji ve zdravotnictví(mimochdem jsem cosi podepsala…dost vím,ale jsem vázaná mlčenlivostí)To pro Radku.

 133. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  123Byla jsem na operacíííích několikrát a někde to je hrůza. Třeba nechají na Vás otevřené okno a ty hadičky všude, nejde vstát a zavřít a sestra i na prosbu nereaguje.Jsou to prkotiny, ale příště prostě půjdu jinam. Tu operaci v 2007 jsem si zařídila po internetu. Dnes v novinách. Švejnar prý s kravatou od Ferdy Mravence nemůže vyhrát. No uvidíme:-)))

 134. 123Očekával jsem poněkud důraznější odpověď na své popíchnutí, tak díky za snahu :-))

 135. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko…Nemá to cenu. Nevím,odkud berete tuto jistotu = i po té reformě ti bohatí odvedou do kasy stokrát víc:-)Radko,mám dojem,že zrovna tyto kroky(myslím milionářskou daň )toto ti naši zákonodárci,kteří se v tom či onom chtějí srovnávat se západem jaksi přelížejí.

 136. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Já to teď asi začnu od konce.Pane Gravere nemachruji,nemám to ve zvyku.No teď přemýšlím,proč mám dost…to jste mě teda dotal..asi mi to nebudete věřit,ale nehoním se za majetkem -do hrobu si nic nevezmu,mám dobrý pocit z toho že jsem zdravá,je mi teplo a mám co jíst.Jiřinko,(takovou péči jsem nikdy jinde nezažila.)A kde a kolikrát jsete byla někde jinde?Nic ve zlém.Je Vám přáno.Jiřinko jsem v klidu,pohoda o život nejde!(jsem ráda,že si popovídám)Teď mě tady sprdne Graver…že Vám odpovídám jedné po druhé.Radko,jistotu beru z vlastních zdrojů a především od těch pacientů!!!!A souhlasím nemá smysl si tady dokazovat to či ono,jen já se hodně pohybuji právě v blízkosti těch obyčejných pracantů…a nedej Bože,když někdo z nich onemocní (padne na zdek psychicky a i finančně)To je právě ono -je lehké říct ….tím končím…..tak to nějak vedou i ti naši zákonodárci!No a že debata je o něčem jiném?Radko když jste dala téma prezident je pochopitelné,že se lehce skouzne…k politice všeobecně.

 137. „když nechci ..nedělám to“Aha, tak to jo. V tom případě se obávám, že Rudolf nepřijel…“A já Vás ujišťuji,že já mám dost,že Vám to pivo zaplatím“Tak nemachrujte, buďte ráda, že máte dost a přemýšlejte, proč máte dost. Asi ne proto, že když nechcete, tak to neděláte.

 138. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Radce 116Byla jsem v 2007 v soukromém sanatoriu na operaci. Takovou péči jsem nikdy jinde nezažila, a ráda sem zaplatila.Nelituji, peníze jsou nic.

 139. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  IvankoIvanko chce to klídek. Žádné emoce.Zdravím Jiřina

 140. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněNemá to cenu. Nevím, odkud berete jistotu, že do zdravotnictví vidíte líp, než já, ale budiž:-) A na hodnocení nemocnic se neptejte Ratha, ale pacientů.Však bohatí ty „chudé“ nežerou, ani nechtějí sežrat. Doteď ty „chudé“ celkem slušně živí. Ideální by byl komunismus. Každej podle svých možností (nefachčenci nic, ostatní makat seč můžou) a každýmu podle jeho potřeb:-) Ono i po té reformě ti bohatí odvedou do kasy stokrát víc:-)Tím končím. Není to debata o kandidátovi na prezidenta, případně o tom, jaký byl Klaus PREZIDENT, ale o tom, jak vytuneloval co mohl, kuponovkou rozdal národní bohatství a všechno posral tím, že si dovolil podepsat reformu. (Mimochodem, kdyby ji nepodepsal, k čemu by to pomohlo? Jen k oddálení a zvýšení zadlužení.)

 141. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Pane Gravere.Nechtěl?No to je(jak Vy říkáte Ee),když nechci ..nedělám to.U Vás to snad prktikujete jinak?Radko,já si troufám říct,že do zdravonictví vidím víc že Vy…to mi věřte.V soukmých nemocnicích se dělalí tavé čáry…to by jste zírala.A že jsou soukromé nemocnice lépe hodnoceny?Když to vezmu dva roky spátky..vždy to byla státní nemocnice,která byla oceněna – nemocnice roku.K té Vaší poznámce…(z Vašich úst)reforma podle socanů.Víte jaký je rozdíl mezi zvířaty a člověkem?Statné(silné)zvíře sežere toho slabšího a člověk tomu slabšímu pomůže…(ale je pravda,že dnes spousta lidí se chová jako zvíře.)A já Vás ujišťuji,že já mám dost,že Vám to pivo zaplatím.

 142. „Pan Hevel byl jediný kdo do této funkce (v dřívější době)byl ochoten jít“Ee. Havel byl snad jediný, kdo do té funkce v té době jít nechtěl. Voni ho tak ňák zvolili a pak mu to řekli 🙂

 143. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněNemocnice: Já a moje rodina jsme zase se soukromými nemocnicemi velice spokojení. Umí lépe hospodařit, mohou lékaře i sestry lépe zaplatit, tak tam je hodně z těch nejkvalitnějších. Péče v soukr. nemocnicích je obecně mnohem lépe hodnocena.A ten konec Vašeho příspěvku?Ano, reforma přesně podle socanů. Pojďme všichni na pivo, vypijme jich stejně, ale ty jsi bohatej, tak je za nás zaplatíš:-((

 144. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  RadceKoukala jsem. Klaus a ty jeho 10x opakované knihy co napsal, taky nic moc. Docela ho Švejnar rozhodil, což mi bylo příjemné a tím se mi Klaus trochu přiblížil.Přechod byl bezbolestný, ale dnes?? Ale po bitvě je každý králem:-)))Já to vidím trochu jinak, nechme toho. Zdravím Jiřina

 145. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Radko k tomu Vašemu názoru (privatizace ve zdravotnictví)přímo v Brně je soukromá nemocnice.Jen jedno z mnoha.Když žena po laparoskopii,(která se dělá pod narkózou )je tentýž den propuštěna domů a v papírech(které byly sepnuté sešívačkou) se tato žena následně dočte,že byla propuštěna až po zákroku třetí den…to je ta sakra chyba!A víte vůbec,o čem je to být prezidentem?…Radko a Vy ano? No už tenkrát v době jeho zvolení se mluvilo o tom,že by bylo dobré na tuto funkci pana Klause uklidit.Když se už proslíchalo,že pan Klaus ODS škodí.Ta druhá otázka byla položena oběma pánům!!(Taktéž jsem to sledovala)Copak prezident musí být dobrý ekonom?…..Pan Klaus se především začal prosazovat,jako(no dobrý či špatný)ekonom.No měl by být hlavně nezávislý politik.Co tam teda dělal pan Havel?……Pan Hevel byl jediný kdo do této funkce (v dřívější době)byl ochoten jít.A taky by jsem řekla,byl zvolený v prvním kole voleb.No jak si v této funkci vedl?Mohlo to být lepší. … Ví vůbec Švejnar, jaké bude mít (doufám teda spíš nebude)pravomoci?Že např. na tom, že mladí lidé-kojenci (to byla taky síla,ta jeho češtin)mají plati ve špitále toho jako prezident moc nezmění? …Radko ohledně těch Vašich zmiňovaných pravomocí….jestli se nepletu,cosi pan Klaus podepsal a tím i schválil i když to nemusel udělat mohl právě tady zakročit,cosi ovlivnit.!Předhazovat panu Švejnarovi jeho češtinu…to je slabé.Víc výhrad k němu nemáte?Je pravda,že pana Švejnara neznáme.Já jen doufám (a myslím,že každý obyčejný občan naší republiky doufá),že vše dopadne tak,aby se český národ už konečně měl lépe – všichni lidé…chudí lépe a bohatí – aby se neměli hůř !!Radko on podotknul,že je třeba reforem,ovšem né na úkor dětí a soc.slabích lidí.

 146. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněPořád jen privatizace privatizate tunely tunely….To vše jen Klaus? Osobně Vám můžu říct, že to, že se před cca 4,5 lety zastavila privatizace špitálů byla sakra chyba. A víte vůbec, o čem je to být prezident? Proč má Švejnar pořád polnou hubu toho, kde bysme byli, kdybysme dali na jeho rady před x lety? Copak prezident musí být dobrý ekonom? Co tam teda dělal Havel? Ví vůbec Švejnar, jaké bude mít (doufám teda spíš nebude) pravomoci? Že např. na tom, že mladí lidé-kojenci (to byla taky síla, ta jeho češtin)mají plati ve špitále toho jako prezident moc nezmění? Klaus dělá velkou chybu, že sere na popularitu a říká, co si myslí, i když ví, že se to lidem nelíbí. Švejnar dnes předvedl takový řitní alpinismus… Pro mě prostě než Švejnara, tak rozhodně raděj Klause:-)

 147. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněJak jsem psala výše, Švejnar je teoretik, není možnost objektivně zhodnotit, jak by jeho „transformace“ dopadla. Stačil mě jejich sedánek u ČSSD. To nebylo o kandidátu na prezidenta, asi si myslel, že kandiduje na ministra financí. Ani česky neumí, tvrdí sám o sobě, že má vysoký morální kredit (ještě větší ješita než Klaus), jak se zabrousilo jinam než do ekonomiky uhýbal…Děkuji, ami go home.A že u toho Klaus byl? Jistě, a on to taky všechno vytuneloval. Nebýt Klause, tak jsme taky mohli dopadnout jako poláci, kteří po převratu žrali zmrzlé brambory, které kradli na nádražích. Nevím o žádné postkomunistické zemi, která by tak „bezbolestně“ ustála přechod k demokracii (chcete-li tak ke kapitalismu).Mimochodem, kupónová privatizace byl výbornej tah. Že se našli tupci, kteří kuponovky „prodali“ Koženýmu a spol. a teď skučí, to je blbost těch lidí. Kdyby investovali sami, mohli mít peníze a naše podniky by zůstaly „naše“.

 148. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Ano,ano a podotýkám slovo TUNEL a jeho význam v ČR je znamí široko-daleko!!

 149. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Radce 105Klaus představil svou novou knihu o české transformaci. Na dotazy, proč v knize nezmínil Švejnara odpověděl „zabývali jsme se jen reálnými osobami transformace, a to on nebyl“No a pan Klaus u toho byl a to od začátku. Švejnar negativně hodnotí právě některé aspekty transformace, zejména tunelování podniků. Politici podle něj nezabezpečili dostatečné právní prostředí pro transformaci.

 150. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No někdy je to opravdu umění se stekat slušně.Pane Gravere nesouhlasíte se mnou,že za doby vlády ODS pod vedením pana Klause začala naše republika přicházet(ztrácet)i to co nás vlastně živilo a i západ nám mnohdy záviděl.

 151. OMGCo k tomuhle dodat a neurazit…

 152. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No Radko pan Klaus v té době byl hlava ODS a mám dojem,že tím tato nešťastná privatizace… (rozprodávání,okrádání)republiky začalo!!

 153. Avatar Radka
  Radka says:

  105Jo, to víme. A za všechno může Klaus:-))))

 154. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  104No to je sice možné, že nevíme na jakém základě byla privatizace různých podniků provedena, ale že je to všechno rozkradený to víme moc dobře.

 155. Avatar Radka
  Radka says:

  IvanaNevím, nakolik rozumíte ekonomice, ale ono s tou privatizací sp to není tak jednoduché:-) Ale asi máte hluboké znalosti o stavu našich státních podniků i o ekonomice, když tak šmahem soudíte. Něco jiného je privatizace čezu, něco jiného privatizace zetoru apod.:-))

 156. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No právě co my naděláme.Bičovat tu chamraď.No a nedpustím si ještě popíchnutí…kdo asi mohl v době komunismu studovat v USA?Jo myslím pana Klause.

 157. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  101Ivanko, jim je to jedno. Po nich potopa.

 158. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Určitě né,nemyslím si,že se obohtili(jak vy říkáte nakapsovali panu Klausovi podobní atd.)Jen mám dojem,že jeho kroky vedli k tomu,aby se mohli lumpové obohatit na úkor těch obyčejných lidí.Víte já to vnímám jako člověk,kterých je v tomto státě asi hodně a nikdo jim to nebyl schopný oddůvodnit proč a k čemu to bylo dobré,jestli to vůbec bylo k něčemu dobré..A hrozně moc mě štve,že to co nám záviděl i ten západ my jsme se toho tak lehce vzdali.Dejme tomu,stalo se!!Ale mám dojem a to je to nejhorší,že se pořád vzdáváme našich cenných,národních podniků,to z čeho náš stát má,či měl přínos.

 159. To nevím a ani bych se tomu nedivil. Ta šablona „Klaus kuponovou privatizací rozvrátil českou ekonomiku“ je pro mě na úrovni diskuse Franty Bednáře po deseti škopcích v pohostinství nevalné cenové kategorie. Pokud chce někdo věřit tomu, že na kuponovce se nejvíc napakovali lidi jako Klaus, tak proč ne. Je to váš názor – v pohodě, máte na něj právo a já nemám žádný důvod ho vyvracet. Ve špenátu je taky hodně železa…Mě to hýbe žlučí z jiného důvodu, který s Klausem vůbec nesouvisí: já v té době zrovna dostudoval ekonomii, dost jsem se o různé metody transformace zajímal a neměl jsem ten pocit, že by někdo vymyslel něco převratného a zároveň 100 jistého a funkčního. Kde tenkrát byli všichni ti ekonomové, kteří dnes hulákají, jak to bylo zpackané a jak oni by to udělali líp?

 160. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Jen malinká poznámka.Nejste jedíný komu se nechce tento názor vyvracet,mám dojem,že ni pan Klaus se do tomu nijak moc neměl.

 161. Pokud jde o kuponovou privatizaci, tak tohle (Klaus to vymyslel a podělal) je tak rozšířený (a chybný) názor, že se mi ho ani nechce vyvracet. Myšlenka kuponové privatizace vznikla mnohem dřív a úplně jinde – Klaus ji upravil a implementoval. A ti, kteří toho pak využili k rozkradení republiky, taky nebyli Klausovi kloni. Je toho víc – zkuste si o tom něco nastudovat.Jinak se nepřu – je mi fuk, kdo koho BY volil (přímou volbu, pokud vím, stejně nemáme).

 162. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No jo,už mi to bylo hloupé mluvit o někom bez něho.Děkuji,že jsete se opět také vyjádřil.1.Klaus ekonomické aktity,hmm napadá mě jeho pěkný kopanec (kuponová knížka či naše nejžádanější státní podniky šly mimo naši republiku)A že Klaus dostal po čem toužil,to je pěkné,ale zase pamatuji za jakých podmínek a po kolika pokusích to po čem toužil dostal….2.Jsem upřímě ráda,že jít za svým cílem (přes mrtvoly,nehledě na ostatní)není váš názor.A pane Gravere já napsala….Snad PRO TENTO NÁZOR….,který vyhlašují zastánci ODS nejsem pro volbu pana Klause. Tím jsem podotkla,že názor jít za svým cílem …být prezidentem za každou cenu ….to se mi nelíbý na panu Klusovi (už ty první volby nebyly úplně férový)Tudíž chápete,že mě zas tak Váš názor neovlivňuje…

 163. 921. Už jsem tu tuším vysvětloval, že mé „klausovectví“ se týká jeho ekonomických aktivit v minulosti. Pokud jde o prezidentování, hodnotím jako „mostly harmless“. Klaus dostal to, po čem toužil a k čemu směřoval – a řekl bych, že to oceňuje :-)2. Než začnete interpretovat mé duševní pochody, zkuste prostě přijmout to, co je na řádcích, ne mezi nimi. Mé spekulace o výsledkově orientovaném postupu pánů kandidátů nemusí být nutně mým názorem a i kdyby, tak můj názor by pro vaše rozhodování neměl být podstatný.“Zastánce“ ODS ani Klause rozhodně nejsem (mám je na háku všechny) – jen volič.

 164. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Já se omlouvám za příšerný sloh a vynechávky písmen.Snažím se to vysvětit podrobně…jsem taktéž občas natvrdlá a vyžaduji vysvětlení dopodrobna.Děkuji.

 165. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No Radko pan Graver nenapsal,že kandidáti UDĚLAJÍ…atd.Napsal,že by se dost divil,kdyby ten či onen kandidát neudělal cokoli…na což jsem já poznamenala-to jsme to teda dopracovali…(my voliči!)Radko na tvojí otáku,(názor,který vyhlašují ZASTÁNCI ODS.)Odpověď-Pan Graver je zastánce pana Klause,který vzešel z ODS (neboli byl hlavou ODS že)Tudíž souhlasíš,že je pan Graver zastánce ODS a i pronesl jakýsi názor na obhajobu pana Klause.(nechceš mi tvrdit,že pan prezident neinklinuje ke straně ODS ,že!

 166. Avatar Radka
  Radka says:

  92Snad pro tento názor,který vyhlašují zastánci ODS nejsem pro volbu pana KlausePro jaký názor prosím??? Podle mě graver psal něco úplně jiného – že KANDIDÁTI udělají cokoliv, ať je to ten nebo onen. Což je pravda. Švejnar před komoušama zdrhal a teď jim leze do zadku. A to je o.k.? Proto jste pro volbu Švejnara?:-))

 167. Avatar Ivana
  Ivana says:

  No Radko,že otázka byla dána především milovíkům pana Klause…asi mě tady zaujala graverova poznámka „já zarytý Klausovec“ atd.A mimochodem to jsme to teda dopracovali,že pane Graver …Vaším perem(z Vašich úst)Dost bych se divil, kdyby *kterýkoliv* kandidát neudělal cokoliv. Graverův názer je- pokud to chápu dobře…přes mrtvoly nehledě na ostatní …vpřed.Po nás potopa…Snad pro tento názor,který vyhlašují zastánci ODS nejsem pro volbu pana Klause.

 168. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  86,88„Hajzle jedni“ není jako hajzli! To je jen takové požalování. Hajzle neznamená nic. Komunisti mi u Švejnara taky nevoní.Tak co dělat, když není jiný kandidát?? A proč hned křivák?Sejdeme se při volbách v lepších časech?

 169. Avatar Radka
  Radka says:

  88Aspoň to napsal jasně. Až pokud mě zvolí,m vzdám se ho, a po konci prezidentování si ho zase udělám:-)))

 170. Avatar Radka
  Radka says:

  IvaněNějak nerozumím, proč otázku míříte na Klausovce 🙂 Neměla byste se spíše zeptat lidovců?? Ale jinak. Od začátku píšu o tom, že je škoda, že si ho (prezidenta) nemůžeme zvolit sami. Takhle je to jen kupčení, podplácení, přetahování. Není to o tom, kdo je vhodnější kandidát. A stejně jako Svoboda to dělají i ti, kdo podporují Švejnara.

 171. velebnosti, du blejthttp://zpravy.idnes.cz…domaci_cenTak vono to zjistilo až teď, že se o to Češi nechtějí dělit s amíky…“Pro mě byla vlast vždy tady“Tak ty ne, hochu. Ani kdybys zakázal zimu, tak ty opravdu ne. Američan nepůjde dělat do Česka prezidenta jako moonlight job a s podporou komančů, i kdyby byl svatej. Křiváky já nemůžu.

 172. když už jsme u těch hajzlíků…http://zpravy.idnes.cz…_domaci_dp“Svým krokem se Švejnar snaží vyjít vstříc zejména komunistům, kteří to měli jako jednu z podmínek, aby mohli Švejnara volit. Bez pomoci komunistů Švejnar Klause prakticky nemůže porazit…“Tak mě napadá, co za to pak budou chtít.Ne, že by Klausovi tenkrát nepomohli taky, ale nechrochtal u toho tak nahlas a nebylo to tak na hraně…

 173. Dost bych se divil, kdyby *kterýkoliv* kandidát neudělal cokoliv.A proč hned hajzli? Byznys, jakých (v menším měřítku) udělá každý z nás několik denně…Církevní restituce jsou big deal a Svoboda nejedná jen sám za sebe.Politici tady nejsou pro nás a dělat politické obchody jen proto, abychom se měli líp, asi nebudou…

 174. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Nemám slovKlaus při jeho ješitné povaze udělá vše!!! aby byl prezidentem.Ten by se určitě rozbrečel, když by to nedopadlo.Obchod?? „Hajzle jedni“

 175. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Tak ráda by jsem slyšela Vaši reakci…milovníci Pana V.KlauseLidovecký předseda legislativní rady vlády Cyril Svoboda přiznal,že podporuje politický obchod,v němž by lidovci podpořili znovuzvolení Václava Klause prezidentem.Ke stejnému kroku vyzývá i ostatní lidovce. Věří,že zákonodárci ODS by pak podpořili ve Sněmovně zákon o církevních restitucích.

 176. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Jo a vo tom to je

 177. Avatar Radka
  Radka says:

  a vo tom to je:-))

 178. No, ten článek je řečnická otázka, kterou se autor snaží demonstrovat, že antiklausovci nemají problém ani tak s tím, co Klaus dělá, jako spíš s tím, že je to Klaus.Však uvidíme – coming soon…

 179. Avatar Radka
  Radka says:

  zase prezidentTohle je moc hezky napsané. Nejde o to, že to psal klausovec jak z čítanky, ale ten závěr se mi líbí:-)http://myslin.blog.idnes.cz….html

 180. Avatar Radka
  Radka says:

  78Ale já to nemyslela osobně (s tím mejdanem):-)) To bude asi tím, jaký máte v práci kolektiv. My jsme věkové rozdíly nikdy nedělali:-)

 181. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  RadceJe to možný, že byla chyba na moji straně.Ale když se na ně přijdu podívat tak se všichni kolem seběhnou.Kamarádíme se stejně starýma jako je nejstarší dcera, jezdíme na kola , vinobraní, lyže i vodní ,divadlo a divadelní plesy, ale v té práci to poslední roky nějak zhaslo , možná tou nálepkou, účetní.Je zajímavé, že s láskou vzpomínají, dělá tam totiž účetní dcera majitele a to je jasný, já jsem jim přála:-))) Stejně bych těch 40let brala:-))

 182. Avatar Radka
  Radka says:

  stáří Jiřině:-)Co vidím? Vrásky a tak? Ale ty mi nevadí, vždyť tak ozvláštňují tvář (to říká Halina). Mladistvý vzhled mě nějak netankuje, kolikrát mi připadne hezčí upravená milá důchodkyně s vráskami od smíchu, než 25ti letá holka s vráskami „zlosti“. Čím je člověk starší, tím víc je jeho charakter ve tváři vidět, a to se mi líbí. Na stáří mě vadí jen ty choroby, co přijdou. Jinak vnoučata, děti zajištěný, užívat si, klídek, za ničím se nehonit….Celkem se těším.A ty mejdany? Tento týden jdu na bál s děckama (v Brně se tak říká všem bez ohledu na věk:-), kde nejmladšímu je 17 a nejstaršímu 81. Ono to asi není stářím, když mladí někoho neberou mezi sebe, ono to bude něčím jiným:-))

 183. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  71,72,73,74,75.Máte pravdu, 40 let je nejskvělejší!!. Pak se ale jednou podíváte v autě do okénka a v odrazu to vidíte.“ to jsem já? že by stáří?“ Taky dobrý, jak se pořád cítíte být ne starý a jednou zjistíte, že mladí kolegové jdou na mejdan, aby jste nevěděl. Ale to překonáte, co jiného, že?? Hlavně když se chovají slušně, to si zvyknete.Taky ještě Radce „67“. Soustružník ten si užije někde v koutě a na nějaké rozvádění se může vykašlat. Dělení toho malého majetku? na to má moc dobrý selský rozum než aby to dělal. Pravda, jsou i tací blbci:-))))

 184. Avatar Radka
  Radka says:

  anketa?Až budu chtít udělat nějakou anketu, tak si musím vybrat nějaký obvyklý statistický vzorek aby byla objektivní:-) A zrovna tam některé výplody, pokud mají svědčit o psychice, by byly vstupenkou do Bohunic na uzavřené oddělení:-) Zatím to vypadá dobře, do důchodu půjdem (či odjedem v křesle), jen nám ho nikdo nebude platit:-))

 185. „A s vámi to podle vašich výplodů asi taky není tak špatný“ – běžte udělat anketu na Oázu – oni vám to tam rozmluví :-)Blbý je, když má člověk k tomu kolečkovýmu křeslu blíž, než k důchodu. Ostatně za 20 let se o důchodech bude leda tak učit v dějepise.

 186. Avatar Radka
  Radka says:

  fyzicky…To teda nesouhlasím. Já fyzicky zestárla už před mnoha lety, kdy ještě v době, kdy jsem byla ve vrcholáku (cca v 18ti letech)začly odcházet kolena, ramena, artróza, záda atd atd….Prostě sportem ku zdraví:-) Ale psychicky doufám zatím nestárnu. A s vámi to podle vašich výplodů asi taky není tak špatný:-))A pište si, že ta vaše komunikace v šedesáti bude jiná. Vždyť budeme mít ještě v tom věku aspoň 5 let do důchodu:-))))))))))

 187. za 20 let…Pokud budu ještě něco říkat, tak se moje verbální komunikace omezí na šišlavé žádosti o výměnu plínek a baterek v pacemakeru.Bohužel je fakt, že u většiny chlapů po čtyřicítce začíná spousta zdravotních problémů (ty hemoroidy jsou ještě v pohodě :-)), ale já jsem výjimka – zhuntoval jsem si zdraví už dřív. Klouby, páteř, bůhví co kde hlodá vzhledem k tomu způsobu života…On člověk většinou začne dřív stárnout psychicky, než fyzicky :-(((

 188. Avatar Radka
  Radka says:

  stárnete?Tak jestli v našem věku svádíte něco na to, že stárnete, co budete říkat za 20 let??:-))))) Jsme přece v nejlepších letech. Teda nevím jak u chlapů (hemeroidy, vředy, prostata…to prej ve čtyřiceti začíná) ale mě ten můj současný věk velmi vyhovuje a za jinej bych neměnila:-))

 189. No, moje žena má čivavy vcelku na háku a v práci by jen těžko hledala někoho, koho by to zajímalo (a ještě by musela mluvit hodně dobře anglicky :-)).Ale předpokládám, že to je jen taková hypotetická úvaha – nemáte na mysli nic konkrétního, ne? O té povaze sice moc vysoké mínění nemám (sorry, ale není to moje vina), ale tuhle úroveň bych jí zase nepřisuzoval. I když, jak si vzpomenu na to, k čemu už jsem se slíbil nevracet :-((. Ale to by musela říct ona sama na rovinu, jestli fakt něco takového udělala.Pokud jde o to přehlížení, tak to já radím fšem a většinou se to daří i mně, ale občas… no – asi stárnu. Možná je to tím, že jsem zatím přehlížel úplně jiný typy lidí a tohle mi furt nějak hlava nebere.

 190. Avatar Radka
  Radka says:

  68Jen počkejte, až nějaká ta čivava bude volat vaší ženě, nebo na vás žalovat v práci. To je pak teprve sranda:-))Já se učím od našeho psa. Přestal absolutně na kocoura reagovat a jeho provokace s grácií přehlíží. Pamatuji si, že mě to kdysi kdesi kdosi také radil:-))) Čivava sice ani potom nedá pokoj a ňafá, ale vypadá přitom dost srandovně:-)

 191. 53Snad mi Duch Velkého Kontejneru odpustí, že do toho furt šťourám, ale narazil jsem na pěkný termín, který na to imho sedne: „čivava syndrom“. Víte, jak to dělají takoví ti malí pejsci – se strašným řevem někam vletí, udělají bordel, občas někoho kousnou nebo mu pochčí nohy, dostanou kopanec a s kňučením se odtáhnou pochovat za paničkou – jsou to přece takoví roztomilí chudáčci…Ono nestačí říct slušně „váš názor je úplná kokotina a já mám lepší“. Ono je nutné ještě rozebrat, proč jsme takoví blbci. Někdo proto, že závidí jiným, že se o nich píše (to bych musel závidět i Hedvíčkovi a Hérostratovi), jiný je prostě kyselá baba z berňáku. Čivavy sem nelezou diskutovat – to je jen záminka. Lezou sem kvůli lidem, ne jejich názorům. A až pak dostanou přes držku, tak to začnou analyzovat a překrucovat: „aha, tak voni můžou a já ne“ – furt to stejný, dokola.Přece není možný, že jsem jen já tak blbej, že to takhle vidím. Všechny ty janičky, máničky, blaničky, vaničky a tkaničky to musí cejtit taky, bez ohledu na to, kdo zrovna má koho v oblibě.Nebo jsem jen já blázen a všichni ostatní jsou atomový ponorky.Kdyby to dělal zastydlej poboš z iDnesu, tak víme, jak na to. Ale co s někým, kdo je o 15 let starší než já…No, muselo to být. Koneckonců jsou to jen úroky z dluhu…A vůbec, já jsem tady feudál – třeba mají jinde kratší biče :-))

 192. Avatar Radka
  Radka says:

  65Oni i ti soustružníci, když se zblázní, opouští své manželky kvůli mladším milenkám:-)) Jen je při tom nesleduje Plesk ani iHeute:-))

 193. 65Ne, není 🙂

 194. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Ať si kluci užijí když už se dostali do postu. Soustružník chudák. Většinou musí prožít život se svoji manželkou a taky ty děti a vnoučata to je ale otrava, všechny ho mají rádi.Jezdí společně na dovolenou a když někdo onemocní tak se o sebe starají.No není to nuda??

 195. Avatar Radka
  Radka says:

  rozvodJá myslím, že Klausovou neopustí:-) Když to neudělal doteď… Obšourníci to jsou teda všichni…(Paroubek, Havel, Zeman, Topolánek, Rath, Klaus, Macek…)holt jak na ně přijdou léta, tak ten mozek padá asi do gatí a potřebujou si dodat sebevědomí mladejma kočkama:-))

 196. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  k 52Dobrá, dělá to ten panák naškrobenéj dobře, jak sportuje a má ten stejný úsměv.Snad se nerozvede se starou Klausovou a nepořídí si potomka óó. Ale já si myslím, že to bude Švejnar dělat nově, jinak a hodně dobře. Je to jen můj názor:-)))Škoda, že nebudu u volby, no snad se dočkám v lepších časech.

 197. Avatar Radka
  Radka says:

  k 52Já nesouhlasím s Klausem ve více věcech než jen s jeho názory na ekologii nebo EU (tam mě štve asi nejvíc:-)), ale přesto, že mám na něco opačný názor než on, si ho vážím a chtěla bych, aby ve funkci pokračoval, protože si myslím, že to dělá dobře.Škoda, že to nenechají na lidech a rozhodnou si to sami:-(

 198. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  [52] Nastává velké nebezpečí – Švejnar by si mohlzvýšit kvalifikaci na prezidentskou funkci. Pokud by soudy sebou mrskaly jako u katar. prince, ještě by si mohl do voleb něco odsedět a hned by se mu zvýšila kvalifikace. Pokud to trestní oznámení „nezametou“.

 199. leda hovno…

 200. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Aha, takže se nesmím vyjadřovat ani k osobám, to by bylo v pořádku, ale ani k jejich názorům. Děkuji za jasné vyjádření, to jste mi ušetřil námahu se zbytečným psaním určeným k mazání. Budu tedy psát své názory u sebe.

 201. To by se mohlo stát nepsaným pravidlem – nadávejme na politiky a na počasí (to není osobní), ne na sebe navzájem.Pokud jde o ubohou argumentaci, nějak mi to uniklo, ale existuje určitá množina lidí, kteří se pro vynášení soudů o ubohé argumentaci diskvalifikovali – od těch na tomto blogu už nikdy takové obvinění nechci slyšet.Bacha na Kuala Lumpur.

 202. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  54Nesmysl. Každý může vystoupit a radit politické straně. Zvlášť její členové.

 203. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ještě s dovolením, ale i bez dovolení, věcná připomínka: znechutilo mě na tom, jak je Radkou hned každý, kdo nechce Klause, označen za nepřítele, a ještě je proti němu argumentováno tak nízce a uboze, jako u ženy jejím věkem…Pochopila jsem ale, že takovéto osobní narážky jsou zde povoleny, jen pokud se dotýkají nepřítomných osob, jako je paní Luxová.

 204. Každý si může dovolit pindat do politiky a taky to (skoro) každý dělá – i lidi jako já, kteří o tom ví úplný prd. Rozdíl je jen v tom, že Luxova stará NEMÁ větší poradní hlas než vox populi jen proto, že je Luxova stará.Ad [53]: názory a protinázory ano, osobní narážky a pokusy o vyvolávání dalších sporů pod záminkou diskuse NE. Pro trolly mám jen jedno poselství: nakopu ti prdel, že se zastavíš až v Kuala Lumpuru.

 205. Avatar Radka
  Radka says:

  Jiřině:-)Jestli je stará jako ve smyslu přídavné jméno stará nevím, já to myslela jako podstatné jméno – manželka (u vás se to tak neříká?). Mě zarazilo, jak si manželka politika dovoluje radit politické straně, koho mají volit. Nemyslím, že má k tomu potřebné kompetence.Je velký rozdíl, když někdo vyjadřuje svůj osobní názor ve veřejných diskuzích, nebo když vystoupí s oficiálním doporučením politikům. To si myslím, že kdejaká žena, dcera, manžel, hospodyně, řidič apod. politika do toho takovýmhle způsobem nemá co kecat:-))

 206. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  :-)))) Tak to jsem nevydržela – „proč se do toho míchá“ – a co my ostatní, gravere, proč do toho pindáme :-)))? Holt vás nikde takhle nepublikují, kdejakou kyselou babu z finančáku už tuplem ne, to je ten rozdíl, že :-))).

 207. do sbírky…http://neviditelnypes.lidovky.cz…Autor aspoň přiznává, že je klausovec :-). Četl jsem, ale nějak se mi to nechce analyzovat. Just for that feeling…Klausovy názory na (euro)globalizaci mi ovšem smrdí hodně. Ausgerechnet on to asi nedělá kvůli popularitě, ale spíš proto, že si to tak Ňák fakt myslí. Ostatně euroskepticismus je prý rozšířen hlavně v cílové skupině hospodských filosofů bez valného vzdělání a yntelykence – a těm se Klaus asi zalíbít nechce…Holt mi jde na nervy, když někdo omezuje můj životní prostor a hraje přitom na nacionalismus.No, něco na něm najít musím, aby to líp vypadalo, ne?

 208. No, já nevím, kolik jí je, tak se k tomu nevyjadřuju :-)). Proč se do toho míchá, mi nedochází už vůbec – asi je to nějaký folklór, že manželky politiků (živých či neživých) pindají choťům do řemesla.Lux mi seděl, jeho názory bych si vyslechl. Strana černoprdelníků jako politické uskupení už je něco jiného – pro mě patří náboženství do politiky asi jako strana důchodců za životní jistita v čele s tím požíračem proteinů.

 209. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Ještě dodám, chtěla jsem to přejít, ale to bych asi nemohla usnout „stará Luxová“ to ani nebylo třeba:-O e,e,e,eDobrou noc si přeji.

 210. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  48Já bych se nejradši vodstěhovala

 211. Avatar Radka
  Radka says:

  Mě spíš dnes dojala stará Luxová. Dobře jí to nandal Kasal:-))

 212. tak si nasrat do krku…http://neviditelnypes.lidovky.cz…To nestojí ani za komentář – ostatně už to Urbanovi v diskusi vysvětlili jiní. Ne že by to nebyla dobrá taktika označovat za zbabělost fakt, že Klaus má diskusi se Švejnarem na háku, ale načasování a zacílení moc nevyšlo. K diskusi o politické zbabělosti se můžeme vrátit, až se Švejnar vzdá amerického občanství. Zatím si ho nechává pro strýčka Sama, kdyby to náhodou nevyšlo. V jeho případě to ovšem jistě není zbabělost, ale prozíravost, že?

 213. Jak se zdá, tak svou americkou přísahu nebere Švejnar příliš vážně: http://zpravy.idnes.cz…domaci_adbTak by mě zajímalo, co na to jeho američtí spoluobčané, když (řekl bych raději „až“) u nás ty volby nevyhraje a vrátí se, odkud přišel.A pokud by náhodou vyhrál, můžeme jen doufat, že svůj prezidentský slib bude brát vážněji…

 214. Avatar Radka
  Radka says:

  44Tisk i televize to prezentovala přesně takto:…Jan Švejnar se rozhodne, jestli se v případě svého zvolení vzdá amerického občanství…I když, kdoví, jak to přesně znělo:-) Ale s tím, jak říká:že neustále zvažuje možnosti vzdání se občanstvína druhou stranu prohlásil, že na am. občanství až tak nelpízcela jasně prohlásil, že pokud nebude zvolen, vrátí se k práci v USA. Což by bylo dost obtížné, kdyby už nebyl američan (těžko by mu ho se svojí hrdostí jen tak vraceli)že se hájí tím (ohledně dozorčí rady v čsob a arbitráži), že každý rezignuje až po zvolení před nástupem do funkcebych tomu věřila.

 215. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Že chce vrátit občanství USA až po? To jsem nikde nečetla, ale četla jsem, že u komoušů a některých socanů to je podmínka. Tím by se jeho šance na úspěch hodně snížila, pokud by to neudělal. Ale snaží se:-) je šikula. Už není ten, kterého nikdo nezná. Zato Klause zná každý a už hodně dlouho.

 216. ZRUŠENO!komentář byl smazán správcem blogu

 217. přínosNejsem si jistý, že technické znalosti (tzn. kdo je např. lepší makroekonom) by měly bodovat pro post prezidenta – nevím, do jaké míry by dokázal(kdokoliv z nich) z hlediska svých pravomocí a vlivů své ekonomické vize prosadit. Ale nevím – v tom se neorientuju.Že chce vrátit občanství AŽ bude prezidentem, to mi uniklo – pokud je to tak, tak čelem k soše svobody, kopanec do rusutur a alou back.Na druhou stranu bych viděl pozitivně, že nám tu Švejnar zakládá novou třídu politických gastarbajtrů :-)) Zrovna na post prezidenta bych to neviděl, ale pokud by se podařilo někdy prosadit vládu technokratů, tak už nevidím důvod, poč nelovit mozky venku. Pasáků skotu a mašinfírů už jsme měli ve steering comitee dost…

 218. Avatar Radka
  Radka says:

  nějak tak:-((Přínos proti Klausovi? Rozdíl v těch dvou coby ekonomů vidím hlavně v tom, že Š. je pouze teoretik, kdežto K. uvedl své ekonomické vize do praxe. Takže Š. má výhodu. Š. se nikdy v politickém světě ČR nezviditelnil, protože aktivním politikem nebyl, kdežto K. ano. Takže další výhoda pro Š. Proč se neangažoval v politice dříve? Proč až teď a rovnou se dere o post nejvyšší?Když si přečtu tu přísahu, co skládal USA, aby dostal občanství, tak to trošku nesedí s jeho kandidaturou na prezidenta jiného státu…Občanství se vzdát nechce, dokud nebude prezidentem (vyčůrané). Vystupuje proti ČR v arbitráži (nemorální). Chlubí se, čeho všeho je členem, i když to není pravda (nemravné). Prostě já ho nechci:-(

 219. Mimochodníkem…Já jsem politický impotent, takže nedokážu moc hodnotit ten potenciální přínos, který by měl Švejnar proti Klausovi – co by nedělal, co by dělal líp… Pro mě je prezident něco jako country representative s minimem exekutivních pravomocí, tak mi snad o těch přínosech řeknete něco vy.Pokud jde o občanské schizma pana kandidáta, já jsem kosmopolita a i s tím bych se snad nějak vyrovnal. Jen jsem tak někde zahlédl (nevím, co je na tom pravdy), že když to Švejnarovi nevyjde, chce se prý vrátit ke své práci v USA. To už je asi tak trochu degradace institutu prezidenta repuliky na job occassion – zn. „hledám jakoukoliv práci, třeba i prezidenta, a když to nevyjde, tak tedy něco jinýho“. Vyrazit si z USA do Čech, protože jsem se doslechl, že tam hledají prezidenta, to už je moc i na mě :-))

 220. tak zase pěkně zpět k tématu…Hormon se zklidnil, graver si ublinkl sám nad sebou, že se ve svém věku dokáže přesvědčit k diskusim s někým, kdo nebude hrát rovně ani s ocelovou tyčí v zadku a můžeme se vrátit k prezidentům.Čekal jsem, kdy něco vypadne z Astona – tak tady to je:http://neviditelnypes.lidovky.cz…Osobně tomu zas až tak moc nevěřím – bohužel se domnívám, že to Švejnarovo tažení nemusí skončit takovým fiaskem, jak O. Neff naznačuje. Imho se najde dost takových, kterým bude stačit Švejnarova hlavní (jestli jediná, nechám na jiných) přednost: není to Klaus.Už poněkud úsměvné je jeho „zvažování“, že se zřekne amerického občanství. Co už tak člověk pro to prezidentování je schopen udělat :-))http://neviditelnypes.lidovky.cz…

 221. Avatar Radka
  Radka says:

  když věcně, tak věcněJen k tomu češství – náš největší panovník Karel IV. taky přišel z ciziny.***Karel IV. byl hlavně římským panovníkem …neposuzovat ho podle ponožek a kravaty. ***jistě, to také nedělámVrcholem „objektivity“ je ovšem napsat, že Klause miluju, tak ho hodnotit nebudu, jelikož by to bylo neobjektivní, kdežto Švejnara nemusím, tak ho pěkně rozeberu :-)). ***právě proto, že bych nebyla objektivní. ale co je to objektivita vy ani zdaleka netušíte.a nikde jsem nepsala, že někoho miluji. pro mě to slovo znamená hodně. já nepíšu na potkání, že miluji V2, gravera, Paroubka, Zemana, Pavla, docenta…to jen svědčí o tom, že milovat neumíte, neboť nevíte, co to je. je to pro vás prázdné slovo, které používáte pro větší teatrálnost vašich divadýlek.A tím s vámi končím (a ty karatisty bych asi raděj nezkoušela, některý by to mohl vzít osobně a dát vám přes držku – když jsou to tak vyšinutí jedinci, jak naznačujete v chlívku)

 222. a ještě něcoZkuste si *VY* ještě jednou stěžovat na invektivy a můžete začít přemýšlet, jestli je voodoo opravdu jen pověra.

 223. 35Navrhuji, abyste všechny své věcné příspěvky uchopila, stočila do tenké ruličky, namočila do kyseliny z autobaterie, s použitím mírného násilí si je vsunula do pravého ucha a poté levým uchem vytáhla ven (jsa uvnitř, nepředpokládám, že byste narazila na odpor). Když toto několikrát zopakujete, možná pochopíte pravý význam sousloví „vymytý mozek“. A potom teprve se mi opravdu uleví.Považujete toto za dostatečně věcnou reakci nebo potřebujete něco materiálnějšího?

 224. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Milý gravere, můj příspěvek zde č.30 byl zcela věcný a neměl vůbec žádnou souvislost s tím, co se děje jinde. Stojím si za každým slovem tam a konstatuji, že se mi na to nedostalo dosud žádné věcné reakce, jen osobních invektiv, jako vždy. Jestli se vám ale uleví, tak klidně dál nadávejte, je to váš web.

 225. 32Hodnotit a neignorovat vás lidi budou, i když na prezidenta nekandidujete. K tomu, co jste napsala, bych měl něco já: stačí vám, co jsem napsal u vás doma nebo chcete přídavek?

 226. 31Klídek, to jste špatně pochopila – to patřilo mně. Na Oáze jsem si dovolil vyjádřit svůj názor na Zemana a byl jsem označen za „vymytého mozka“, což mi způsobilo totální rozvrat vnitřního prostředí, který budu muset neprodleně chemicky stabilizovat. Pak nemá člověk chlastat, když naráží na tohle :-((.

 227. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Ale milá Radko, mě nehodnoťte, já na prezidenta nekandiduji :-))). K věci k tomu co jsem psala nemáte nic?

 228. Avatar Radka
  Radka says:

  Janě F.Milá Jano. Už dlouho na vaše komentáře nereaguji, ale učiním ještě jednu výjimku. 4.1. jste prosila, abych na vaše příspěvky kdekoliv nereagovala (což už jsem hodně hodně dlouho nedělala), že slibujete, že učiníte totéž. Jako vždy jste lhala. Když už nevydržíte dodržet veřejně dané sliby, tak alespoň nepřekrucujte laskavě nic z toho, co napíšu, netvrďte, že jsem psala něco, co jsem nikdy nenapsala. Pokud jste takový ubožák, že ani to nezvládnete, dobrá. Následky si pak ale také vyžerete sama.(gravere omlouvám se, ale bylo to k tématu – nikde jsem tu nepsala že Klause miluji a hodnotit moni „neobjektivitu“ takhle ubožácky, to je opravdu i pod Janinu úroveň)Mrzí mě, že cokoli kdekoliv napíšu, je hned poťouchle komentováno, ale to překrucování už mě fakt sere.

 229. Avatar Jana F.
  Jana F. says:

  Jen k tomu češství – náš největší panovník Karel IV. taky přišel z ciziny. Ať je to třeba marťan, spíš by to chtělo udělat si jasno v tom, co se od prezidenta očekává, a neposuzovat ho podle ponožek a kravaty.Vrcholem „objektivity“ je ovšem napsat, že Klause miluju, tak ho hodnotit nebudu, jelikož by to bylo neobjektivní, kdežto Švejnara nemusím, tak ho pěkně rozeberu :-)).(Tak, návštěvu jsem oplatila, děkuji za kafe a zákusky, teď by to chtělo něco ostřejšího :-)))

 230. Avatar Radka
  Radka says:

  28A co ti v tom brání?(mě teda bránilo to, že jsem zrovna na BC dostala virtuálně přesdržku, když jsem automaticky – tak jak na jiných diskuzích – tykala)

 231. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  já chci taky tykat

 232. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Ivance25Děkuji:-))Tak přesně:-))

 233. Prosím určitě tykat. :-)) Jestli jsem někde vykla, bylo to spíš myšleno v množném čísle. Já po blozích tykám a to samý čekám od ostatních. :-))

 234. Avatar Ivana
  Ivana says:

  Já souhlasím s Jiřinkou1Klaus je příliš sebevědomý a to mu škodí.Švejnar ovšem…myslím lidem bude vadit,že žije za hranicemi našeho státu.A je fakt,že já taky nevyžaduji,aby se prezidentem stal člověk(osobnost)nějak moc známá.

 235. Avatar Radka
  Radka says:

  tykáníjá vím, že na netu je běžnější tykat, ale já to dělám tak, že když někdo vyká, tak mu prostě vykám taky:-) ale u irmiš mě to opravdu připadlo divný (a to nemyslím kvůli věku). a vy v irmiš konečně máte někoho, kdo není počítadlovej analfabet, jak většina nás ostatních:-)

 236. [16] raději někdo, koho znám – i to může být přístup. My z IT crowd říkáme „když to funguje, nech to být“ :-). Ale uznávám, že pro někoho to může být stejně rozhodující, jako ono „kdokoliv, jen ne Klaus“.[17] lepší zprznit jméno, než osobu.Ad tykání: v diskusích, na blozích a v klubech BU je to pravidlem, takže aspoň tady se s tím nemažte :-). Koneckonců „vy vole“ zní poněkud škrobeně…Černovlásku Irmuš tímto vítám v tomto temple of abomination 😉

 237. Avatar Radka
  Radka says:

  19No já jsem hlavně ráda, že nekandiduje Pablbek, jak vyhrožoval. To by byla úplná komedie:-)))

 238. Avatar Radka
  Radka says:

  IrmišUž vím, koukala jsem na tvůj (doufám, že můžu tykat – po přečtení pár příspěvků mi přijde nějak přirozenější tykání – jestli vadí, ozvi se:-) blog. Moc se mi líbí.

 239. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  19chich

 240. Avatar Vladimír 2
  Vladimír 2 says:

  Posledním prezidentem kterej držel“ tradicijiž od Masaryka = byl v base a psal = byl Havel.Pokud by měla být tradice dodržena, připadal byv úvahu Štěpán. Takže nechme raději tradice být.

 241. [17] Omlouvat se netřeba. :-)))) Ale jsem TA Irmiš (má dávná přezdívka Irma do téhle formy kdysi zdomácněla) :-)))))

 242. Avatar Radka
  Radka says:

  omluvaKoukám, že jsem vám prznila jméno, Irmiši, tak pardon:-)

 243. [13] To teda nevím. Osobně jen mohu říct, že se mnohem častěji setkávám s názorem: Radši Klaus – toho znám.. Než TEN, koho neznám.. Švejnara nejmenuju, protože stejnou zkušenost už mám s prezidentskou volbou před pěti lety.

 244. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Havla jsem napsala jen pro přirovnání:-)), že prezidentem může být skoro každý.

 245. Havla bych do toho netahal. Ten se stal prezidentem jen proto, že byl hero of the moment a že jeho prezidentování nedopadlo hůř je jen důkazem, že prezidenta může dělat skoro každý :-). Jeho humanistické dny otevřených dveří v kriminálech mu národ hned tak nezapomene…

 246. Avatar Radka
  Radka says:

  Imriš 11Právě Klausovi to háže mínusy, protože Švejnara neznají, takže neznají ani ty jeho špatné vlastnosti apod.

 247. Avatar Radka
  Radka says:

  JiřiněNo já bych řekla, že Havla znalo mnohem víc lidí. Ale je pravda, že Švejnar má velikou výhodu, protože nikdo z lidí asi neví, jaké má ty lidské vlastnosti, pro které nemají někteří rádi toho Klause (právě ta ješitnost a způsob vystupování např.)

 248. [10] Ono to znát taky nemusí být vždycky k plusu :-)))))

 249. Avatar Jiřina1
  Jiřina1 says:

  Já bych byla pro Švejnara. Klausova nabubřelost a nadřazenost se mi již zajídá.Vyhraje-li Švejnar, to bude tóčo.Je tam moc těch okoukaných panáků a Klaus je jedním z nich.Havel, člověk o kterém 99% čechů neslyšelo a stal se prezidentem. Nepotřebuji tam osobnost kterou znám.

 250. Avatar Radka
  Radka says:

  ještě něcoA souhlasím s vámi, gravere, že to letos bude bohužel volba ne Švejnar kontra Klaus, ale bude se volit jen Klaus – kdo je pro Klause a kdo je proti němu. Ať už je tam jakákoliv figurka.

 251. Avatar Radka
  Radka says:

  ponožkyKdepak:-) Byl u nás v hospodě při nějaké akci (ještě jako premiér). A jelikož jsme nechtěli zaplatit za pivko, tak nám dal bílé froté ponožky s modrým ptákem a nápisem ods:-))) Manžel v nich chodí vždycky k volbám. I kdyby mrzlo nebo padaly trakaře, jde v kraťasích, aby byly vidět. Mě dal malé, takže je nenosím:-)

 252. Avatar Zuzik
  Zuzik says:

  Konečně!Jsem nadšená ! Konečně jsem s tebou, Gravere, našla společnou řeč ! Jsem taky zarytý Klausovec !

 253. ponožky…proboha, snad ne jeho?

 254. Avatar Radka
  Radka says:

  ImrišNo nevím, ale já vidím rozdíl mezi tím být vlastenec a být čech. Prostě si myslím, že prezidentem čechů by měl být čech. A tím pro mě pan Švejnar není. Nic o životě v čr neví, protože tu nežil a nežije. Zná ho jen z čísel, statistik a z pohledu ekonoma. Pro mě by měl být kandidát osobnost, kterou alespoň zná většina čechů, a ne člověk, o kterém dosud 99% čechů neslyšelo. a k tomu Klausovýmu výroku: ten jsem nečetla, ale vzhledem k tomu, že je to velmi ješitný chlap, tak to k němu sedí:-) Jen být jím, tak se bojím. Protože bohužel u nás volba prezidenta není o tom, kdo je lepší, koho by lidé chtěli aby je reprezentoval, kdo je lepší kandidát, ale o politickém kupčení a rozhodnutí pár zkorumpovaných poslanců.

 255. Avatar Radka
  Radka says:

  graverDo háje, tak se zase nepohádáme, protože jsem na tom stejně. (heč, já dostala od Klause ponožky a jeho přání do nového roku schraňuju jak relikvii:-)).

 256. No dobrá, bez protikandidáta by to zase nebylo ono, tak vám ho povolím – jen ať se Vašík snaží :-))“já se Švejnara nebojím, já trávím Vánoce v Čechách“. Budiž, tak i prezidenti mají své dny…

 257. Pro mě naopak protikandidátem je. A ony obecně zmiňované mínusy považuji většinou spíš za klady.Ono – z mého pohledu – vlastenectví (to často zmiňované češství) je něco, co by se nemělo moc vytahovat v době míru. Za války má své místo (ano!), ale v míru? A ač ten je křehký, myslím, že v něm žijeme… Do něj patří spíš otevřený pohled evropský i světový, né úplně ten uzavřený český… Proto mi poznámka Klausova (já se Švejnara nebojím, já trávím Vánoce v Čechách) přijde trochu mimo. Zase naopak – nejen pro Švejnara plus, ale pro Klause mínus…

 258. No, se mnou o tom moc nepokecáte – já jsem zarytý klausovec (z dob, kdy ještě Klaus neměl o prezidentování ani tuchy). Pro mě je Švejnar třetí liga – kandidát pro ty, kteří mají jediné kriterium: kdokoliv kromě Klause.