Romantika v bílém mantlu

📎and tagged

V rusutur nakopáni buďtež, puchýři vyjedení!

Šou pokračuje. Někteří gangstabojz ještě nemají dost a zřejmě pod vlivem jihoamerických telenovel a chlastu se rozhodli vybočit z lajny. Ne všem soudruhům lékařům se zamlouvá, že se jejich zaměstnavatelé pokusili připravit na průserovou situaci a poněkud zreorganizovat lokální matrix. Vyděšeni představou, že by jejich demonstrativní podávání výpovědí mohlo být nahlíženo jinak než tak jako fór a zase dobrý se pokouší sichrovat alternativou globálního nátlaku: all4one/one4all. Tak ňák se přece počítalo s tím, že nás zase fšechny vezmou zpátky – vždyť to přeceda říkal, né? A vono prd. Takže budeme vydírat dál – buďto nás vezmete všechny, nebo nikoho.

Žádají záruku, že nemocnice vezme zpět všechny, kteří o to budou stát“ – jo, tak vy o to budete stát? A ten drobný zádrhel, že už nikdo nestojí o vás, vyřešíte lokální variantou globálního racketeeringu?

Když vedení nepřijme zpět všechny, kteří o to stojí, tak výpovědi nestáhneme“ – ale to je vaše svaté právo, soudruzi! Podali jste regulérní výpověď a ta je platná. Vy se můžete rozhodnout, jestli ji stáhnete a váš zaměstnavatel se může rozhodnout, jestli to přijme. To už jsme tak daleko, že budete vyhrožovat nestažením výpovědí?

Dokážu pochopit, že se vám nechce jít do prdele, jakkoliv hlasitě o tom vyřváváte. Možná je to jen tím, že neznáte cestu. Možná je teď ten pravý čas, aby vám ji někdo ukázal.


18 Responses to Romantika v bílém mantlu

 1. Já věřím, že jich –několik– znáš, ale můžeš to označit za statistiky významný vzorek? Nelze přece tvrdit, že do protestu nejvíc šli mladí doktoři jen proto, že ty jich pár znáš.Ale ono je to docela fuck…

 2. Avatar rybářka
  rybářka says:

  To je pravda, stejně jako Topolánek a ten má okamžitě i státní zakázku za 124 milionů. Ještě k těm doktorům. O těch standardech mluvil pan doktor Heger, jako o nutnosti, odsouhlaseny ještě nejsou, ale dočkáme se. Že do toho šli mladí doktoři vím, několik jich znám, .

 3. A už má trafikuhttp://zpravy.idnes.cz…domaci_taj

 4. btw: jak víš, že do toho šli hlavně mladí doktoři? Někde je nějaká statistika?

 5. No vida, tak hlavně mladí doktoři do toho šli. A přitom právě oni, kteří dostudovali nedávno, museli vědět, co je čeká – do jakých podmínek nastupují, jakou cestu mají před sebou. Když už se šutry valí, tak proč se nepřipojit, že?Stanovení standardů (ono už bylo odsouhlasené?) bude znamenat jejich faktické snížení, tzn. přestanou být hrazené výkony, které doposud byly? Dá se na to někde podívat?

 6. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Mladé doktory zdůrazňuji proto, že oni to jsou, co nejčastěji do protestu šli.Doktor po škole nastupuje do nemocnice za 17,5 tisíce hrubého měsíčně. Málokdy je přijat na plný úvazek, spíše na 0,2 -0,4 %. Musí si další studia až do atestace platit. Pokud nemá zrovna majetné rodiče, má dost velký problém. A určitě jsi četl všechny jejich požadavky. Nic dalšího neprosadili. Občané, jako pacienti prohráli. Stanovení standardů péče hrazené z pojištění bude znamenat, že spousta výkonů nebude hrazena z pojištění. Dokonce ani ne materiál k výkonu potřebný.Snížení lůžek v nemocnicích a zvýšení spoluúčasti na placení,i další komerční využití nemocnic (privatizovaných)se dotkne všech nemajetných v dostupnosti léčby. Tak to vidím.

 7. Ano, vím, že nemám tak úplně pravdu. A taky vím, kdy ji mám.Mladí doktoři na poměry ve zdravotnictví imho vcelku kálí – zajímá je (stejně jako ty staré doktory) něco úplně jiného.Jejich neskutečně žebrácké platy hodnotit nebudu, protože to je cvachovské zobecňování. Že se v resortu (nejen jejich) rozkrádají miliardy, snad nikdo nezpochybňuje.To, k čemu se vyjadřuju já, není příčina, ale důsledek – zcela neadekvátní a svinský způsob řešení, organizovaný bandou darmojedů.Na to, jestli doktoři prohráli nebo vyhráli, se názory poněkud různí. O tom, že by prohráli občané, nic nevím – těm se stalo úplně kulový.Jestli je ĺuciferův příspěvek pravdivý nebo ne nemůžu vyhodnotit, protože je zmatený a lucifer ho nevysvětlil.btw: proč tak zdůrazňuješ ty mladé doktory?

 8. Avatar rybářka
  rybářka says:

  Víš, Gravere, že nemáš tak úplně pravdu ? Že ti mladí doktoři už nemohli koukat na poměry vládnoucí ve zdravotnictví ? Že jejich platy jsou neskutečně žebrácké, zatímco se kolem nich v resortu rozkrádají miliardy ? Platy byl jenom jediný z jejich požadavků. Luciferův příspěvek je pravdivý. Vyhráli ti, co se chystají nemocnice za pár korun nakoupit. Mladí doktoři prohráli všechny ostatní požadavky a s nimi prohrála většina občanů. U nás v Benešově je nemocnice také privatizovaná, snad ti neušly medializované podrobnosti.

 9. Mimochodem – koukám, odkud jessie vzala tu fotku. Nejsem si úplně jistý, že Royalty-free licence zahrnuje i právo na modifikaci bez souhlasu vlastníka práv a bez uvedení zdroje.A co na to Jan Tleskač?

 10. http://janika.bloguje.cz…hp#cmt_8Taky jste nepoznali, že v článku je fotomontáž? No, odboráři se možná rodí s takovou divnou zubatou čárou kolem hlavy a s glocňou vytočenou jak ve filmu od Romera.Nebo zase jen další srágora splácí Jessii rektálním alpinismem dluh za ochranu před ošklivými ještírky. To už tu bylo…

 11. Tak jestli tomu správně rozumím, lékaři se rozhodují, že nestáhnou výpovědi, pokud stahovač Engele nezůstane u válu. Tzn. dostali, co chtěli, dohoda je jasná (bylo jim slíbeno, že špitálomanagement bude vyzván, aby stažení výpovědí přijal, nikoliv, že to musí udělat), takže je jasné, kdo dohodu porušuje a celá věc je ve špinavých rukou jednoho gaunera. Takže teď už je to snad jasné – panu Engelovi přece jde o to, aby akce skončila "úspěchem" a dotoři dostali, co si vymangelili. Čili Engel teď nemá jinou možnost, než se přestat křečovitě držet koryta, dobrovolně dát své výpovědi standardní průběh a vyzvat doktory, aby drželi slovo. Pokud udělá cokoliv jiného, nedovedu si představit, kdo by ještě takový odpad mohl zaměstnat.

 12. Ani jsem tím své britské přátele neobtěžoval. MNĚ se to totiž odsud jeví jako wellmi trapné, tak o té blbárně raději cudně mlčím.

 13. Oni o tom vědí už i v Anglii? :-)Já lékaře jako elitu společnosti rozhodně vnímám (m.j. nikoliv pouze proto, co dělají, ale za jakých podmínek to dělají). A to je důvod, proč mám na "jejich" akci takový názor, jaký mám.Nechalo se to zverbovat na špinavou hoknu partou darebáků. Počin na úrovni jistého "správného chlapa", který se ve své přízemní hlouposti dal najmout přízemní hysterkou ke svinstvům, na které by si sama netroufla.Hnus, velebnosti…

 14. Zdravím z Anglie. Odsud se celá akce jeví jako hodně nepovedená taškařice. Je docela trapné, že lékaři, elita společnosti, projevili tak nízkou sociální inteligenci a vypadají terazky jako jElita. Inu, kdosi vymyslel termín INTRODUSNO, jeho čas právě nastal… :p

 15. http://zpravy.idnes.cz…_domaci_hvAha, tak už by nám to mělo být jasnější. Za *přijetím* Engeleho výpovědi stojí modří ještírci! Ti ho nejspíš taky přinutili ji podat.Jo, to je ta správná struna – pěkně ten zmrdismus zpolitizovat.Ale Engele je přece férovej chlap. Určitě řekne "Co blbnete, lidi. Gdyš dávám výpověď, tak asi chci, aby ji zaměstnavatel přijal, nebo né?"Můžete mít stokrát pravdu, bílí lidé. Ale pokud ji budete hájit takto, tak asi opravdu nezbude, než odejít. Jen děkovat nejspíš nikdo nebude…

 16. Co přesně je přesně naopak? Já na to nepřijdu, já jsem ducha mdlého.Prdelí k nakopání je dost – každý si může vybrat tu svou.

 17. Je to přesně naopak a snad na to příjdete včas. Nakopat by se měli úplně jiní puchýři, kteří tunelují naše zdravotnictví.

 18. Symbolické bude, jestli opravdu nepřijmou zpět toho andělského odporfýrera…