Symbol rudé svobody

📂This entry was posted in

…aneb Když tradice zvrací

Symbol zločinného, nelidského režimu, potlačujícího lidská práva a svobody, byl oficiálně povýšen na symbol svobody. Rozhodla o tom PČR (nikoliv tedy soud), podle které jde dokonce o tradiční symbol (sic!). Za dnešního společenskopolitického setupu nám asi nezbývá, než si povzdechnout s panem starostou: škoda času a peněz na předem prohrané bitvy.

Doplněním citátu tedy zastupitelstvo opravdu dosáhlo kýženého cíle – posunulo význam celého díla skutečně tím správným směrem. Vyblinkat vedle srpu a kladiva něco o opakování minulosti je opravdu počin hodný socialistické úderky.

Tak si říkám: kdyby tam místo toho „symbolu svobody“ byla svastika a u ní nějaký hodnotný nápis, zajímala by se policie o původ a původní význam tohoto symbolu v různých kulturách nebo by bylo jasně konstatováno, že je to srozumitelná reflexe na nacismus?

 


10 Responses to Symbol rudé svobody

 1. Na podobné téma i s mou ilustrací: http://polanecky.blog.idnes.cz…t2

 2. http://www.reflex.cz…-v-razi.htmlJak vidím, semlbába je v kurzu…

 3. [7]To je právě otázka, jestli by ji takto nikdo nepoznal smile

 4. Měl, ale to by jí nikdo nepoznal. Ani ona by se nepoznala.

 5. Neměl by být ten rusuturní otvor poněkud expandován přes celý obličej?

 6. 1Soudružka Semelová si zase ubzdila?! http://ateo.cz/i/5925/ :-i

 7. http://zpravy.idnes.cz…zpravy_alhTakže otázka z posledního odstavce článku zodpovězena.

 8. Ano, Jessie už byla vychovávána v tom, že stalin je zlo – to není její chyba. To je historický modus operandi komunistů (a nejen jich). Kdo byl včera špatný, je dnes dobrý a naopak. Nejde o to, co o kom vykládají komunisti.Rudých zmetků by bylo až moc i kdyby byl na světě jeden jedinej.

 9. Avatar radka
  radka says:

  mě dnes taky zaskočilo…nejmenovaná xy píše, že o stalinovi vykládali vlastně komunisti jak je zlej, a on asi zlej nebylsad mám pocit, že těch zmetků rudejch je zas nějak víc…

 10. http://zpravy.idnes.cz…domaci_kopAha, tak pardon – zločinný režim to nebyl tenkrát, ale teď. Neuvěřitelné, co si ta rudá sběř dovolí. Ještě neuvěřitelnější, že jim to dovolíme my. A ještě mnohem neuvěřitelnější, že nám společnost neumožní jim to neumožnit.